Коронавірусний фонд: оточення Коломойського забрало мільярд, що виділили на ремонт доріг

0

Оточення олігарха Ігоря Коломойського забрало близько мільярда гривень з коронавірусного фонду, який виділили на ремонт доріг у Івано-Франківській області. Фірма, яку пов’язують з олігархом виграла усі тендери.

Так, усі тендери з ремонту доріг на Прикарпатті виграла фірма “ПБС” яку контролює бізнес-партнер Коломойського Олександр Шевченко. Про це свідчить розслідування “Наші гроші“. Сукупна вартість тендерів становила 3,58 мільярда гривень. Проте 916 мільйонів гривень на ремонт виділили з COVID-фонду.

Яким чином фірма виграла усі тендери

“ПБС” конкурувала лише з представниками Національної асоціації шляховиків України. Зокрема, з “Автомагістраль-Юг” з орбіти бізнесмена Олександра Бойка та ТОВ “Ростдорбуд” з оточення мера Одеси Геннадія Труханова. Фірми торгувалися з конкурентом неохоче, тож середня знижка “ПБС” становила менше ніж 4%.

Попередні тендери “ПБС “розіграло з компаніями, які пов’язані з бізнесменом Араіка Амірханяна. Знижка компанії теж була несуттєвою – 5,5%.

Що відомо про “ПБС”

  • Фірму заснували ще у 2004 році в Івано-Франківську. Статутний капітал компанії становить 6,2 мільйона гривень. Станом на листопад 2020 року “ПБС”– 2 у рейтингу підрядників “Укравтодору”
  • Засновниця фірми Іванна Непик раніше працювала на курорті “Буковель” Коломойського, коли директором був Олександр Шевченко. До слова, Шевченко ж брав участь у виборах до Івано-Франківської обласної ради від партії “За майбутнє” бізнес-партнера Коломойського Ігоря Палиці.
  • За інформацією розслідувачів, майже щодня Шевченко публікує у фейсбуці пости з фотографіями дорожніх підрядів “ПБС”, де зауважує, що його “команда розпочала роботу”.

Розтрати коронавірусного фонду: що відомо

 • Фонд боротьби з COVID-19 створили для додаткових видатків на охорону здоров’я, пов’язаних з пандемією.
 • Станом на жовтень з фонду витратили понад 34 мільярди гривень з 66. Однак з цієї суми лише 5,8 мільярда витратили на сферу охорони здоров’я.
 • Зокрема, 16 мільярдів витратили на будівництво і ремонт доріг, 9 – на соціальний захист, 2 – на забезпечення правопорядку, 6 – на культуру.
 • До речі, через те, що гроші з фонду витрачають не за призначенням, президента Володимира Зеленського неодноразово критикували політичні опоненти.
 • Глава НБУ Кирило Шевченко наголошував, що розтрати грошей із фонду є дискусійним питанням у відносинах з МВФ.
Читайте також:  Олександр Шевченко - шлях борця "За майбах Коломойського"

Залишити відповідь