«Мелбет». Ще одна «дочка» російської 1XBet працює в Україні. І знову з ліцензією КРАІЛ. Розслідування

Вже поверхневий огляд списку тих, хто отримав ліцензії, показав, що КРАІЛ не помічає очевидні ознаки російського гемблінгу та раз по раз видає їм ліцензії на роботу в Україні.

Редакція AIN.UA разом із OSINT-спільнотою Molfar зібрала докази існування іншої «дочки» 1xBet, яка оперує в Україні.

PointLoto / ПоінтЛото

Оператор PointLoto, юрособа ТОВ «ПОІНТЛОТО», ще в червні 2022 року, під час розгортання розголосу навколо діяльності російської 1xBet в Україні, мав іншу назву. І не дарма. Поки вся увага була на «іксах», оператор іншої «дочки» 1xBet, що вже якийсь час оперувала в Україні, швидко змінив бренд та юрособу, аби відвести можливий вогонь та сховати сліди. До внесення змін в реєстраційну форму КРАІЛ, оператор називався Мелбет — ТОВ «МЕЛБЕТ».

Компанія з назвою «Мелбет» також працює і в росії. Представники «Мелбет» стверджують, що контора в рф є легальною. Але ми знайшли зв’язок з нелегальним в рф 1xBet. Юридична особа, яка стоїть за Melbet в рф та володіє їх ТМ, на вересень 2022-го насправді належить компанії з іншою назвою — ООО «Мелофон». Та ще зовсім недавно ТМ належала ООО «Селебрити», яка також мала іншу назву. Попередня назва ООО «Селебрити» — 1ХСТАВКА, прямо афільована з 1xBet.

В росії зміна юрособи пов’язана із тим, що власники 1xBet Казорін, Каршков і Семіохін в 2020 році були оголошені в розшук у зв’язку із незаконною організацією та проведенням азартних ігор. Втім 1xBet та його «доньки» залишились одним з найбільших операторів та платником податків у гемблінгу. В росії таке кримінальне переслідування у поєднанні з тим, що засновникам дали виїхати, заплющуються очі на робочий бізнес та спокійно стягуються податки можливо лише як легенда за участю ФСБ.

Читайте також:  Сбор данных о конкретных потребителях усложнится - Александр Слобоженко

Російський «Мелбет» та український «Мелбет/ПоінтЛото» пов’язані не тільки назвою:

  • Вони запущені в один час — 2020 рік, коли засновники 1xBet почали будувати «легенду».
  • Сайт melbet.sport.ua хоститься на одному IP (46.101.68.46) з дзеркалами 1XBet;
  • Сайти «Мелбет» мають схожий дизайн та такі ж коефіцієнти, що і 1XBet.

Також зв’язок на правах анонімності підтвердили кілька джерел з індустрії бетінгу в Ураїні.

Незважаючи на це все, в жовтні 2021 року ТОВ «Мелбет» отримує ліцензію на ведення ігрової діяльності в Україні від КРАІЛ. Ряд доказів, що лежать на поверхні і вказують на російське походження проекту, ще до зміни назви з «Мелбет» на «ПоінтЛото», не стали причиною для КРАІЛ на відмову у видачі ліцензії.

Також з «Мелбет» в Україні пов’язана ще одна компанія — «Біг Дата 2020». Вона займається організацією азартних ігор, знаходиться у тому ж офісі, має спільних співзасновників.


У підсумку бачимо, що в Україні на офіційному рівні оперує компанія, що не просто використовує софт російської компанії, а скоріш за все є дочкою 1XBet, а її «двійник» продовжує працювати в росії та сплачувати там податки. Після початку розслідування щодо запуску 1XBet в Україні «Мелбет» швидко змінює назву на PointLoto, замасковуючи своє походження і безпроблемно веде свою подальшу діяльність в Україні. Ні КРАІЛ, який видав ліцензію, ні БЕБ та СБУ, які займались справою 1XBet, проблем не побачили. Цікаво, скільки часу потрібно буде цього разу, щоб звернути увагу та роздивитись російське походження контори.

Leave a Reply