На Дніпропетровщині 20-мільйонний тендер на озеленення виграв друг заступника мера
Дніпропетровщина – батьківщина чинного Президента. Чи не тому тамтешні можновладці відчувають вседозволеність? Як на батьківщині Зеленського посадовці віртуозно набивають власні кишені нашим із вами коштом і у скільки мільйонів жителям Кам’янського обійшлася звичайна трава? Розслідував Денис Гойко.
Уже третій рік поспіль міжнародна компанія «Транспаренсі інтернешнл» презентує Рейтинг прозорості ста найбільших міст України. Він показує, наскільки міське керівництво чесне і відкрите перед громадянами. Торік у першу десятку стрімко увірвалося місто Кам’янське, а вже цьогоріч піднялося аж на другу сходинку. Але «прозорою» місцева влада виявилася лише на папері.
Адже, як вдалося з’ясувати «у, тутешній мер – пан Білоусов – завдяки корупційним схемам заробляє майже на всьому: від продажу землі та комунальної власності, до теплопостачання та скошування трави. А частину вкрадених коштів скеровує на передвиборчу кампанію, очевидно, щоб не втратити таке тепленьке крісло.
А найцікавішими є тендери Департаменту житлово-комунального господарства Кам’янського. Як бачимо, на озелененні цьогоріч не економили – з бюджету спрямували аж понад пів сотні мільйонів гривень.
З-поміж десятків тендерів виділяється один – викошування трави. Вартість цих послуг – майже 20 мільйонів гривень. Торги виграло ТОВ «СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ». Його керівник – Андрій Рибальченко, за даними місцевої преси – близький товариш заступника мера Костянтина Сауся. А останній, до речі, є очільником КП «Благоустрій», співробітники якого, як ми побачили, насправді ці послуги і виконують.
За «сотку» ошатного газону місто платить 128 гривень. Ми порівняли ціни з іншими подібними тендерами. І з’ясувалось, що у сусідніх регіонах цифри вдвічі нижчі. Виходить, що друзі Рибальченко і Саусь через підконтрольні фірми «накосили» у свої кишені понад 17 з половиною млн гривень «чистого» прибутку.
Щоправда, мер Білоусов, схоже, не в курсі цієї схеми. Чи вдає, що не в курсі: за його словами, на скошування трави цього року буцімто виділили лише 8 млн грн.