На полях Дніпропетровщини правоохоронці затримали групу «тітушок», які діяли на замовлення агрорейдерів | –

0

У Дніпропетровській області бійці КОРД знешкодили групу невідомих осіб, які претендували на чужий врожай. Об’єкт силових протистоянь – сільгосппідприємства у Солонянському та Криничанському районах. Хто накинув оком на корпоративні права агрокомпаній? З’ясовувала Наталія Дігтяр.

Ця історія почалась із дзвінка на гарячу лінію «у»: нам повідомили про рейдерське захоплення одразу кількох сільгосппідприємств на Дніпропетровщині. Там за допомогою «чорних» реєстраторів один із партнерів привласнив собі контрольний пакет корпоративних прав шляхом розмивання статутного капіталу та заведення туди афілійованих компаній.

Аграрій Дмитро Кутузов розповідає, як став об’єктом полювання шахраїв. Точніше, як його бізнес-партнер украв частки спільних сільськогосподарських підприємств разом із майном, яке їм належить.

«В останні 5 років почалися проблеми. Я почав підозрювати Кисіля у розтраті спільних коштів, вони йшли у невідомому напрямку, який не стосувався витрат наших підприємств. І потихеньку почався конфлікт. Мій партнер, який мав 50%, викинув мене з підприємства, «розмив» мою частку – корпоративні права. Я залишаюся ні з чим», – зазначає пан Кутузов.

Дмитро Кутузов Фото:

Як не дивно, та це наразі найпоширеніший сценарій – коли підприємство незаконно переписують на іншого. Тобто державний реєстратор може одним клацанням миші змінити власника фірми. І поки вберегтися від цього майже неможливо, наголошують юристи.

«Даний спосіб є найпростішим, оскільки в складі Мін’юсту, точніше, серед так званих держреєстраторів є певна каста, яка узгоджена як безпосередньо з обласним управлінням Мін’юсту, так і з міністерством на загальнонаціональному рівні. І вони, маючи ключі-флешки, просто без належних підстав за підробленими документами дуже часто реєструють корпоративні права, можуть перереєструвати безпосередньо право власності на земельну ділянку, на техніку та інші товарно-матеріальні цінності», – резюмує адвокат Кирило Яковець.

Читайте також:  HIMARS в действии: количество обстрелов сократилось в десятки раз

Коментарі

Залишити відповідь