Нардеп Ар’єв опублікував матеріали спецоперації СБУ які доводять зраду представників влади

0

Нардеп з Євросолідарності опублікував фотографії документів СБУ, які стосуються найманців ПВК Вагнера, затриманих в Білорусі

Фотографії документів, які нібито свідчать про проведення українськими спецслужбами операції з вивезення з Росії найманців ПВК Вагнера, опублікував в Facebook нардеп з фракції Європейська солідарність Володимир Ар’єв.

Версію про те, що українські спецслужби намагалися виманити групу бойовиків з Росії, але через затримку операції і нібито витік інформації про неї з Офісу президента вагнерівці були затримані в Білорусі і повернуті в РФ, опублікував 18 серпня журналіст Юрій Бутусов. В Офісі президента і спецслужбах цю інформацію назвали фейком.

Ар’єв стверджує, що опубліковані ним документи доводять брехню з боку влади і називає їх неспростовними доказами.

Серед документів – лист начальника 5 управління СБУ, департаменту контррозвідки, в якому говориться, що на території Росії створено нове незаконне збройне формування “МАР”. Організатором названо людину, яка представляється як “Сергій Петрович”. Ар’єв стверджує, що ця людина – український оперативник, але це не вказано в документі, оскільки він не секретний. Також в листі йдеться про те, що встановлені анкетні дані 40 осіб, готових до відправки до Венесуели і Сирії. Лист датований 13 липня 2020 року.

Також опубліковано документ, озаглавлений як протокол огляду старшим слідчим СБУ оптичного диска, на якому знаходиться вміст електронної пошти “Сергія Петровича” [email protected]. У документі зазначено, що його було отримано в ході негласної слідчої дії зняттям інформації з електронних інформаційних систем.

У документі говориться, що в пошті “Сергія Петровича” знаходяться фото документів, листування та аудіофайли з інформацією про 34 осіб. Зазначені в документі прізвища та ініціали збігаються з даними затриманих в Білорусі 33 вагнерівців (крім Тараканова І.Г., якого немає серед затриманих).

Також Ар’євим опубліковано додаток №21 до протоколу огляду, це розшифровка запису бесіди з Харитоновим Д.Ю. Протокол і додаток до нього датовані 25 липня. За повідомленням білоруських правоохоронців, в ніч на 25 липня вагнерівці оселилися в одному з готелів Мінська.

Читайте також:  Как нарастить интеллектуальные возможности в армии в разных сферах

Ще один документ – повідомлення про підозру Харитонову Денису Юрійовичу в участі в терористичній організації “ДНР”, підписаний старшим слідчим СБУ і узгоджений прокурором. Документ датований 29 липня, в ніч на цей день вагнерівці були затримані в санаторії під Мінськом. 30 липня  СБУ заявила про те, що буде домагатися екстрадиції найманців в Україну.12 серпня запит про екстрадицію 28 бойовиків, що включає повідомлення про підозру, був відправлений до Білорусі.

Також опубліковані чеки на покупку авіаквитків на рейс з Мінська до Стамбулу 25 липня на Павленка Сергія і Руденка Олександра. Чоловіки з такими іменами були серед затриманих вагнерівців. Крім цього, опубліковано фотографії документів і нагород бойовиків, а також три аудіозаписи розмов з ними.

 

Залишити відповідь