Найпоширеніші ознаки неякісної води в будинку та як це можна виправити

0

Однією з найпоширеніших проблем користування неякісною водою є саме підвищений рівень її жорсткості, що досить важко визначити без проведення лабораторних досліджень, але потенційну шкоду (що часто проявляється найнеочікуванішим способом) не помітити просто неможливо. Саме через актуальність такої ситуації, фахівці бурильних компаній рекомендують здати зразки рідини для проведення лабораторного аналізу відразу по завершенню робіт, наприклад, коли артезіанська свердловина вже пробурена та облаштована для подальшої експлуатації власниками ділянки.

Особливості використання неякісної води через її підвищену жорсткість

Жорсткість води, як правило обумовлює високий вміст мінералів та солей. Наприклад, до рідини з вапнякових джерел часто потрапляють та накопичуються магній і кальцій, а в деяких регіонах рідина може бути насичена марганцем чи алюмінієм. Якщо вміст таких речовин не перевищує норму, вода вважається безпечною для пиття, приготування їжі та використання в побутових потребах, в інших випадках варто потурбуватися про якісну очисну чи фільтрову систему. В решті випадків постійні користувачі неякісної води можуть зіштовхнутися з неприємностями.

Поява нехарактерного запаху, присмаку та кольору

Саме дивний запах є однією з перших ознак псування води та появи проблем з її кондиціонуванням, як правило, це пов’язано з підвищенням вмісту солей чи мінералів або ж бактеріальним забрудненням джерела:

  • якщо рідина має неприємний присмак металу, в ній накопичилося багато заліза;
  • поява запаху тухлих яєць може бути зумовлена потраплянням до джерела природного газу, накопичення сірководню або ж потрапляння всередину шкідливих бактерій, які при реакції з магнієм продукують сульфати;
  • поява присмаку бруду може бути через потрапляння дійсно бруду до води (осад, водорості, частки іржі від старих труб).

Останній пункт більше стосується води саме з центрального водопостачання, через що власники приватних ділянок шукають можливість замовити буріння власної свердловини та завчасно обговорюють варіанти якісної фільтрації рідини в подальшому. Такий варіант залишається актуальним і коли потрібно провести буріння свердловин на воду по граніту, адже можливість отримувати якісну чисту воду незалежно від справності центральних систем досить швидко окупає більшу частину витрат.

Читайте також:  ФотоБум - виготовленні поліграфічної та сувенірної продукції

Поява дивних плям на стінках посуду

Поява неприємних коричневих або ж червоних плям на стінках посуду, де певний час знаходилася вода, як правило, зумовлена жорсткістю води, особливо підвищеним вмістом заліза. Головний нюанс цієї проблеми – необхідність вирішувати питання саме з жорсткістю води, оскільки будь-які добавки та хімічні сполуки дають лише короткотривалий ефект.

Постійне накопичення мильної піни та білих осадів на поверхні сантехніки

Поява та накопичення білих плям на різних поверхнях теж є ознакою підвищеної жорсткості води, яка при випаровуванні залишає осад кальцію. Також при підвищенні вмісту солей і металу можна помітити накопичення брудної мильної піни, що обумовлене несумісністю компонентів мила та мінералів. До того ж такі залишки піни є джерелом накопичення та розповсюдження шкідливих бактерій і мікроорганізмів.

Якщо після миття посуду на ньому залишаються плями, то проблема скоріше всього не в посудомийній машині, а саме в воді. Користуючись жорсткою водою доводиться набагато частіше та більше користуватися засобами для чищення, щоб зберігати охайність та порядок в приміщенні.

Випраний одяг виглядає брудним і неохайним

Цей момент теж пояснюється несумісністю мінералів і солей з мильним складом. Якщо пральний засіб використовується для усунення бруду  з одягу, але потім його не змити, він стає причиною ще більшого скупчення бруду на тканинах.

Серед інших проблем варто виділити появу проблем з нехарактерним роздратуванням шкіри, завчасно зіпсовану побутову техніку, появу осаду на поверхнях меблів, сантехніки тощо. Якщо справа стосується користування водою з центрального водопостачання, то частково цю проблему можна спробувати вирішити за рахунок фільтрів та очисних систем. Проте отримувати саме чисту і якісну воду незалежно від інших факторів можна, замовивши буріння власної свердловини, при цьому лише професіонали можуть точно сказати коли можна бурити свердловину на воду та як швидко будуть виконані всі необхідні роботи.

Залишити відповідь