ІнформНЕбезпека: у Києві вимагали покарання за втручання в комп’ютер (фото)

0

8 квітня активісти ВГО «Стоп корупції» влаштували мітинг. Так вони привертали увагу громадськості та правоохоронців до проблеми безкарності за кіберзлочини. Акція пройшла під Голосіївським районним судом Києва, де розглядалася чи не єдина справа про несанкціоноване втручання в роботу комп’ютера, доведена до суду. Про це розповіли учасники заходу з місця події.

У Києві вимагають покарання за хакерство. Фото:

Інформбезпека потребує захисту! Хакерство – злочин! Покарання – обов’язкове! Ні – кіберзлочинності в Україні! З такими гаслами активісти «Стоп корупції» вийшли на вулиці столиці, щоб продемонструвати стан, в якому перебуває інформаційна безпека в українському суспільстві. Вони стверджують, що кіберзлочинність в Україні набирає обертів.

«Інформація, яка зберігається на ПК й інших персональних електронних пристроях, може стати здобиччю конкурентів чи недругів. Формально персональні дані захищені, і їх можуть вилучити тільки за спеціальною ухвалою суду. Фактично ж «замовити» зламати ПК  чи телефон можна через хакерів», – розповідають учасники акції.

Фото:

За офіційною статистикою, збитки від кіберзлочинності за останні 2 роки зросли на 50% й у 2020 році склали $1,1 трлн –  більш ніж 1% світового ВВП. В Україні статистики покарань за несанкціоноване втручання в ПК немає. Окремі приклади свідчать про певну складність довести факт кіберзлочину під час слідства й у суді.

8 квітня в Голосіївському районному суді Києва відбулося перше підготовче засідання  однієї з небагатьох  справ з хакерства (справа 752/14939/20), яке слідство довело до суду.

Фото:

«Ця справа є прикладом того, що протиправні дії хакерів або тих людей, які здійснюють таку діяльність, може бути спрямована на те, щоб дістати інформацію та продати її дорожче…

Саме ця справа має показово продемонструвати для кібербезпеки, для кіберполіції, для СБУ, що потрібно боротися, зупиняти такі зловживання, переводити такі справи в судові процеси, для того, щоб притягнути винних до відповідальності», – зазначив голова ВГО “Стоп корупції” Ігор Бондарчук.

Читайте також:  Коля Оболонський, героїн і рекет: Лерос заявив про причетність Тищенка до злочинної групи у 90-х роках
Фото:

Зазначимо, справа стосується вилучення інформації з комп’ютера без відповідної ухвали суду.

 «Ми як представники громадськості досліджуємо: наскільки судова система готова до покарання за несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів», – пояснюють активісти мету акції.

Через карантинні обмеження активістів не пустили до зали засідання. Натомість суд надав можливість оператору ІА «Стоп корупції» провести відеофіксацію судового засідання.

Фото:

За інформацією з зали суду, обвинувачуваний Валентин Кучерук на засідання не з’явився, посилаючись на карантин. Судове засідання перенесли на 29 квітня.

Зазначимо, журналісти «Стоп корупції» готують нове розслідування, в якому досліджують стан інформаційної безпеки в Україні. Матеріали розслідування будуть оприлюднені на офіційному ютуб-каналі «Стоп корупції» вже за кілька днів.

 

Залишити відповідь