Оксана Линів відреагувала на скандал щодо постановки “Євгенія Онєгіна”

0

Оксана Линів, відома українська диригентка з Львова, опинилася в центрі скандалу через постановку опери “Євгеній Онєгін” російського композитора Петра Чайковського.

Опера, запланована на липень 2025 року в Саксонській державній опері Дрездена, де Линів обіймає посаду генеральмузикдиректора, викликала обурення у деяких українців, які вважають, що твори російських композиторів не повинні виконуватися під час війни Росії проти України.

У своєму Facebook-пості Линів висловила свою позицію щодо цієї суперечки:

  • Вона визнає, що з початку війни в Україні твори Чайковського, Прокоф’єва, Шостаковича, Рахманінова та інших російських композиторів перестали виконувати.
  • Проте, на її думку, їхні твори належать до світової музичної спадщини і є невід’ємною частиною репертуару диригентів світового рівня.
  • Линів стверджує, що завдяки співпраці з провідними оркестрами та оперними театрами українські диригенти можуть знайомити світ з маловідомими українськими композиторами.

Важливо зазначити, що Линів закрила можливість коментувати свій пост.

До постановки “Євгенія Онєгіна” також долучений український баритон Данило Матвієнко. Він родом з Донецька і раніше працював у Київському національному академічному театрі оперети та Київській національній опері. Матвієнко виконає партію Євгенія Онєгіна.

Співак також поділився новиною про постановку в соцмережах, але обмежив коментарі до свого допису.

Ситуація з постановкою “Євгенія Онєгіна” в Дрездені свідчить про складність та неоднозначність питання про культурні зв’язки з Росією під час війни. З одного боку, деякі українці вважають, що твори російських митців не повинні виконуватися, доки Росія веде агресивну війну проти України. З іншого боку, інші стверджують, що важливо відокремлювати мистецтво від політики і не відмовлятися від світової культурної спадщини.

Дискусія щодо цієї теми, ймовірно, буде й далі тривати

Залишити відповідь