Нове обличчя старої корупції: голова ГФС Сергій Верланов і конверти для “слуг народу”

0

Стрибок кар’єри Сергія Верланова стався в 2015 році, і навряд чи він був пов’язаний з його друзями-конвертаторами.

Адже тоді він примудрився стати співголовою комітету з питань правової політики Американської Торговельної Палати в Україні, а також партнером юридичної фірми «Sayenko Kharenko», де він очолив податкове напрямок. Останню пов’язують з західними транснаціональними корпораціями, у тому числі структурами Сороса. А ось це вже цікаво, як це пов’язувалося в особі Верланова з його тіньовими податковими схемами? Можливо, в таких схемах в Україні сильно зацікавлені і «західні партнери».

Хтось наполегливо проштовхував Верланова на самий верх. У листопаді 2016-го він став членом Всеукраїнської ради чеснот від Асоціації правників України (в насмішку, чи що?), а в липні 2018-го в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова призначила його своїм заступником, який курирує питання податків та митниці. Львівські друзі Верланова напевно танцювали від радості гопака (або «сім сорок»). Але його кар’єра тривала, і навесні 2019-го, ще урядом Гройсмана, він був призначений головою Державної податкової служби (ДПС) України, створеної як окреме відомство після розформування ГФС (об’єднувала податкову і митницю). І він залишається в цьому кріслі до цих пір.

До себе в Київ Верланов вирішив узяти свого однокурсника, друга і партнера за схемами Ореста Вітика, а от на львівську митницю прилаштував іншого свого одногрупника Володимира Цабака. Ну а разом з Орестом Витыком в столицю прибула і його дружина Ірина, відома львівська «бізнесвумен». Ось що цікаво: ще в 2015 році Ірина Вітик значилася лише працює десь на півставки (за 2 тисячі гривень на місяць) невідомо ким. Просто-таки класична незаможна, напевно і оформила субсидію! Але після того, як в 2016-му її чоловік отримав місце начальника обласної податкової, вона раптом вирішила легалізувати свої капітали – або, точніше, записані на неї капітали чоловіка. І раптом стала власницею 15(!) житлово-будівельних кооперативів Львова (груп «Аурум-Сіті» і «Аурум-Таурер»), а також КП «Свитанки» (ЄДРПОУ 20772644) і ТОВ «Леотренд» (20772644). А її декларований річний дохід вже перевищував два мільйони! Можна тільки здогадуватися, як вона розгорнеться в Києві…

Читайте також:  Андрій Твердохліб: Шлюб – це контракт на підставі законів, виписаних на користь жінки

Ірина Вітик

Але Орест Вітик взяв з собою в столицю не тільки вірну дружину, але і двох не менш вірних колег, зробивши їх своїми заступниками. Перший – це Віталій Войтюк, все своє життя пропрацював у податковій Львова, а з 2016 по 2019 рік очолював там Управління податків та зборів з юридичних осіб, тобто безпосередньо посаджений Витыком на всі схеми (не тільки тютюнові). Другий – це Іван Льовкін, який в той період був заступником Войтюка. І тепер ці перевірені люди допомагати Витыку будувати схеми вже в Києві.

Великий інтерес викликають і ті одногрупники і партнери Верланова, які залишилися «у крамниці», тобто у Львові. Насамперед, це Василь Костюк, який продовжує значитися «відомим адвокатом», на ділі ж будучи головним оператором конвертаційних центрів. Та варто згадати людей, з якими ще працював і працює Костюк. Наприклад, львівський бізнесмен Віктор Ярославович Кривун (писали, що раніше він працював в податковій поліції). Кривун є власником ряду підприємств, зараз переписаних на його дружину і сина, в тому числі ТОВ «ЮК Система» (34606192), в якій він був директором, а Костюк його заступником. Кривун в свій час був відомий як людина, налагодив зв’язок львівських схемщиків і конвертаторів з «донецькими», завдяки чому вони процвітали в часи Януковича.

Тоді прикриття схем і конвертаційних центрів здійснював Ігор Альфредович Білецький, в 2010-2014 рр. працював заступником прокурора Львівської області. Він є представником цілої корупційної сімейки: його брат Альфред був відомим корумпованим митником, а син Олег до 2015 року зробив кар’єру начальника Деснянської районної Податкової інспекції в Києві.

Ігор Білецький

Також Кривун і Костюк працювали з Василем Сандулом — старшим слідчим Слідчого управління ГФС Льввоской області, є також братом Ольги Сандул – помічниці судді Сихівського районного суду. Певну частку виділяли Олегу Нарийчуку — заступнику начальника податкової поліції Львівської області. Нарийчука називали «податковим касиром донецьких», і його жадібність принесла львівським схемщикам чимало зайвих витрат. Однак сработавшийся з ним Кривун мав в особі Нарийчука надежнейшую «дах», і міг взагалі не боятися ні людей, ні чорта – до 2014 року, поки в країні не змінилася влада, і покровителями нових схем стали вже друзі Костюка. А також друзі й свояки його друзів.

Читайте також:  Чим професійна хімія відрізняється від побутової та яку з них вибрати?

Тут незайвим буде згадати про обшуки, проведені в листопаді 2019 року в офісах фірм «Мотолайк» і «Любе Авто», проведених за підозрою в створенні цими фірмами схем ПДВ на суму близько 50 мільйонів гривень. Ці фірми працюю так: «Мотолайк» возить в Україну автомобілі з ЄС і США, домовляючись з митницею (а тепер там головним костюковський один Цабак), а «Любі Авто» продає їх через свої автосалони, мутя схеми з податкової — де у Костюка працюють одногрупники Вітик і Верланов. Але є і ще одна важлива деталь: формальним власником «Любе Авто» значиться Андрій Дулик – який є свояком… голови Державної митної служби Максима Нефьодова! До речі, через Нефедова «мушкетери» і поставили начальником Львівської митниці свого «Портоса» Цабака.

Тепер зрозуміло, чому Костюка останнім часом називають головним конвертаторщиком Львова! Ось тільки не дивлячись на більш ніж широкі зв’язки, справи у цих випускників факультету правознавства Львівського національного університету йдуть з деякими запинками. Дійсно, обшуки у фірмах, контрольованих Костюком – чому? За інформацією джерел SKELET-info, не варто сприймати це як боротьбу з корупцією. Будь це так, то Верланов, Вітик, Нефедов та інші вже б злетіли зі своїх постів, тому що це вони є «дахом» цих схем і конвертцентрів. Ні, поки що це звичайна боротьба між відомствами, яка була і раніше: у 2014-15 р. р., а до цього в 2010-2011. Силовики і правоохоронці показують корупціонерам, що мати друзів і свояків у податковій та митниці недостатньо для здійснення всіх цих схем, потрібно ще ділитися з «ментами» і прокурорами – інакше ті будуть періодично «кошмарити» їх кримінальний бізнес. Тому дані обшуки — це лише «аргументи» правоохоронців у їх торзі з корупціонерами.

Залишити відповідь