Подробиці спроби захоплення агрофірми на Херсонщині: частку бізнесу незаконно переписали на людину Розенблата

0

Атракціон небаченої щедрості: на Херсонщині підприємець задарма переписав свою частку в агрофірмі на житомирського бізнесмена. І все б нічого, але трохи раніше той же херсонський підприємець намагався «віджати» цю компанію у свого кума й партнера. То навіщо і за які заслуги задарма частку прибуткової компанії отримала фактично стороння особа? Розбиралася Марія Гураль.

Василь Штендера та Валентин Василиха – два куми з Херсонщини, які рівноцінно володіють аграрним підприємством «Додола». Упродовж 6 років компаньйони спільно розвивали бізнес, але після того, як пан Валентин одружився втретє, між товаришами немов пробігла чорна кішка. Вікторія Василиха почала налаштовувати чоловіка проти власного друга.

Ми вже розповідали, як через чорного реєстратора пан Валентин незаконно став керівником фірми, відкрив кримінальні провадження на свого ж кума, подав позови до суду та скарги до Мін’юсту. Звісно, водночас позови та скарги на незаконні дії реєстратора подав і Василь Штендера.

Ліворуч – Валентин Василиха, праворуч – законний директор ПП “Агрофірма-Додола” Василь Штендера Фото з відкритих джерел

Як розповідає пан Штендера, його скаргу згодом задовольнили і 25 листопада 2020 року винесли рішення стосовно того, що законним керівником ПП «Агрофірма Додола» залишається Штендера Василь Володимирович.

Але як буває зазвичай, історія отримала несподіване продовження. Повернувши собі законне місце керівника, Василю Штендері насамперед довелося підчищати хвости після невдалого правління Валентина Івановича, адже той щонайменше затримував оплату пайовикам. Та й фінансовий стан компанії значно погіршився.

«Ми почали активно розраховуватися з контрагентами. Утримали той колектив, який є, почали виплачувати податки, розраховувалися з пайовиками. Відповідно, чекали на якусь позицію мого партнера, все ж таки треба ховати списи війни, виходити на певний діалог, думати про якісь перспективи підприємства», – згадує засновник ПП «Агрофірма-Додола» Василь Штендера.

Читайте також:  Макс Вегнер - компания фаната Моргенштерна AUTODOC не смогла провести IPO

Однак на мирову з паном Штендерою його колишній друг так і не пішов, хоча б з тієї причини, що ділити їм уже було нічого. Як з’ясувалося, 11 грудня Валентин Василиха подарував весь свій статутний капітал такому собі Олександру Бронштейну. І звісно, зробив він це в уже звичній для себе формі – з численними порушеннями.

Василиха подарував свою частку Олександру Бронштейну Фото: скріншот

Зокрема, на реєстрацію подали неповний пакет документів, нотаріус долучив згоду дружини Василихи — Вікторії, яка на момент формування статутного капіталу не була дружиною власника, адже Валентин набув цю частку в другому шлюбі.

 

Залишити відповідь