Поліцейські Бахмута викрили «телефонного» шахрая, який ошукував літню жінку | –

0
Зловмисник ввів в оману довірливу жінку, використавши схему «Ваш онук в біді». Потерпіла діяла за вказівками шахрая та перерахувала на вказаний рахунок гроші. Поліцейські встановили особу невідомого. Наразі проводиться перевірка щодо його причетності до аналогічних злочинів.

Нещодавно до поліції надійшло повідомлення від 70-річної жінки, яка стала жертвою шахрая. Зловмисник діяв за такою схемою – зателефонував потерпілій та повідомив, що її онук потрапив у біду. Потерпіла повірила словам чоловіка та перерахувала на банківську карту зловмисника 2 000 гривен.

Через деякий час після надходження повідомлення поліцейські встановили особу підозрюваного. Ним виявився місцевий мешканець 1985 року народження.

Наразі чоловіка перевіряють на причетність до скоєння аналогічних злочинів на території регіону.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Загалом від початку року поліцейські Донеччини зареєстрували майже 600 випадків шахрайства, з яких за 110 кримінальними провадженнями причетним особам повідомлено про підозру.

Найбільш популярними є викрадення коштів з банківських карток – 147 фактів, купівля або продаж товарів через інтернет – 180, під виглядом соціальних працівників – 13, під приводом здійснення дзвінка – 33, під приводом не притягнення до кримінальної відповідальності – 13.

Дотримуючись простих правил, Ви попередити будь-яку спробу обманним шляхом заволодіти вашими грошима:

1.Не повідомляйте під час телефонної бесіди номер рахунку, кодове слово, паролі, не переказує зміст текстових повідомлень, що надходять на його мобільний телефон, та не переходьте за вказаним посиланням. Краще за уточненням інформації одразу телефонуйте на гарячу лінію банка, де обслуговуйтеся.

2.Не надсилайте завдаток або повну суму за товар. Здійснюйте покупку у перевірених продавців або сплачуйте гроші після отримання товару.

Читайте також:  Вадим Гордиевский: почему на свободе мошенник из ФК «Альта Капитал»?

3.У телефонній розмові з незнайомцем, який вимагає гроші за порятунок родича, не поспішайте виконувати його умови. Попросіть людину, яка представилися співробітником поліції або знайомим, назвати особисті дані затриманого родича. Практично в 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, бо Ваш номер набрали шляхом випадкового набору. Також зателефонуйте своєму родичу та дізнайтеся як у нього справи.

Головне – залишайтеся спокійними та пильними, не піддавайтеся на провокації аферистів. Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомте на лінію «102».

Коментарі

Залишити відповідь