СБУ виявила та затримала агента ГРУ РФ у Харківській області

0

Служба безпеки України (СБУ) на Харківщині затримала агента воєнної розвідки Російської Федерації, який займався шпигунством за військовими ешелонами Сил оборони України. Цей зловмисник, який працював помічником машиніста у локомотивному депо регіональної філії “Укрзалізниці”, був завербований дистанційно співробітником 78-го розвідцентру ГРУ РФ.

Завдання агента ГРУ

Завданням агента було збір інформації про залізничні маршрути, якими Збройні Сили України перевозять важке озброєння та боєприпаси до передової. Під час виконання своїх обов’язків у кабіні локомотива, зрадник приховано фіксував напрямки руху військових ешелонів з українською зброєю.

Планування атак окупантами

Отримані від агента дані планувалося використовувати для підготовки ракетних та дронових ударів по залізничній інфраструктурі регіону. Це мало б на меті зірвати постачання озброєнь та боєприпасів для українських захисників. Ворожі плани були зірвані завдяки діям контррозвідки СБУ, яка затримала агента під час спроби передати “звіт” агресору.

Додаткова діяльність зрадника

Крім збору інформації про військові ешелони, зрадник намагався виявити локації фортифікаційних споруд та укріпрайонів оборонців Харкова. Це свідчить про його активну участь у шпигунській діяльності та співпраці з окупантами.

Обшуки та вилучення доказів

Під час обшуків у залізничному вагоні, де працював зрадник, та у його помешканні, були вилучені мобільні телефони та сім-карти із доказами злочинної діяльності. Слідство встановило, що залізничник потрапив “до уваги” ГРУ як активний користувач прокремлівських Телеграм-каналів, де залишав свої антиукраїнські коментарі.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою і йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Затримання залізничника-зрадника на Харківщині є важливою операцією СБУ, яка спрямована на захист залізничної інфраструктури та забезпечення безпеки військових перевезень. Виявлення та нейтралізація таких агентів підвищує рівень безпеки в умовах воєнного стану та сприяє стабільному постачанню озброєнь для оборони України

Залишити відповідь