Проводили тренінги з кібершахрайства: у столичних ТРЦ виявили мережу офісів інвестиційних аферистів

0

Ціла кібершахрайська мережа діє у столиці – це так звані брокерські компанії, які пропонують наївним громадянам грати на акціях, золоті, біткоїнах тощо. Свої офіси аферисти відкрили мало не у всіх найбільших ТЦ Києва, а їхні прибутки вимірюються мільйонами доларів. Хто стоїть за шахрайськими схемами та як не потрапити на гачок до злодіїв? З’ясовувала Любов Данча.

Виявляється, що шахрайських компаній, які з легкістю виманюють гроші у людей, чимало. Працюють там десятки так званих консультантів, які вправно дають поради та маніпулюють свідомістю своїх клієнтів.

«Я працював недовго. Наш офіс орієнтувався на Європу і країни СНД. Взагалі, ви навіть не уявляєте, скільки таких офісів у столиці. Вони підбирають працівників теж ретельно, щоб ті могли швидко реагувати на будь-які події, вміли правильно розмовляти. Навіть проводять тренінги», – згадує один з колишніх працівників «контори».

І справді, для такої роботи потрібні люди, які вміють красиво і головне, правильно розмовляти. Є навіть спеціальні фрази, які спонукають людину довіряти своєму співрозмовнику.

«Люди, які займаються професійним шахрайством, у певному сенсі добре володіють технікою психологічного переконання. Є нейролінгвістичне програмування, коли ми з допомогою правильно поставленої фрази можемо впливати на співрозмовника, володіти його фокусом уваги, переміщувати його куди потрібно», – коментує психолог Дар’я Селіванова.

Дар’я Селіванова Фото:

За інсайдерською інформацією, офіси шахрайських інвестиційних компаній розташовані в самому серці столиці – у ТРЦ «Гулівер». Активісти вирішили провести тут акцію протесту, аби привернути увагу власників до того, що у центрі міста працюють аферисти. Однак охорона закладу просто напала на мирних мітингувальників.

«Акція навіть не розпочалася, ми були тільки на під’їзді, як нам уже зателефонували хлопці з «Традиції і порядку», яких було атаковано охороною «Гулівера» разом із Нацполіцією України. Їх побили, атакували газовими балонами», – розповів голова організації «Нова Столиця» Йосип Мигович.

Читайте також:  Суд привлек к ответственности диванного covid-диссидента за фейк о чипировании
Під ТРЦ “Гулівер” активістів атакували охоронці Фото:

Кілька офісів інвестиційних шахраїв накрили й у ТЦ «Мармелад» на Солом’янці. Десятки комп’ютерів, навушники, інструкція роботи з «клієнтами», фішки – усе це свідчить, що консультанти «працюють» не складаючи рук. На роботу зазвичай винаймали студентів та молодь, яка швидко орієнтувалася, як потрібно обробляти клієнтів, аби отримати премію.

 

Залишити відповідь