На Дніпропетровщині активісти зафіксували нову точку піщаних нелегалів – кар’єр облаштували на цвинтарі | –
На Дніпропетровщині активізувались нелегальні копачі піску. Не встигли закрити один незаконний кар’єр, як ті ж люди вже організували новий. Хто продовжує торгувати сотнями тонн піску, попри штрафні санкції в мільйони гривень та низку кримінальних проваджень? Спробувала розібратись Олександра Сербін.
«СторпКор» ще торік розповідав про незаконний бізнес дніпропетровського підприємця Анатолія Маляра, який знищив понад 10 га землі у Петриківському районі. Після того, як за копача взялося Міністерство внутрішніх справ України, нелегальні роботи припинили.
Однак той самий автомобіль із логотипом «Автомагістраль-Південь» помітили вже на новій точці – тепер у Царичанському районі. Тут за аналогічною схемою на землях майже 30 гектарів землі сільськогосподарського призначення пішли під незаконний кар’єр. І копають пісок ті ж люди.
Невже компанія, яка зводить дорогу державного значення Н-31, водночас на приватних територіях намиває та вивозить пісок? Постає питання: навіщо? Як пояснюють самі копачі, пісок нібито потрібен для будівництва.
Ми порівняли знімки цієї ділянки у березні зі зробленими за три тижні. Обсяги роботи на землях Дмитра Алмазова вражають. Та, як виявилося, дозвільних документів на видобування піску ані поліція, ані селищний голова не бачили.
«Дозвільні документи на видобуток корисних копалин до сільської ради від Алмазова не надходили. Проєкт кар’єру до сільської ради не надходив», – йдеться у відповіді сільради.
Щоб зафіксувати протиправні дії нелегала на землях, де знаходиться старе сільське кладовище, «» учергове залучив геодезиста та представників управління Екоінспекції у Дніпропетровській області.
Як повідомила начальник відділу Державної екологічної інспекції Дніпропетровської області Олена Кругла, інспектори переглянули три ділянки Алмазова й нарахували йому вже з млн грн збитків за зняття родючого шару.