СБУ викрила агентів ФСБ, які маскувалися під наречених на фотосесії в Одесі

0

Служба безпеки України (СБУ) викрила та затримала двох агентів ФСБ, які під виглядом молодої пари наречених збирали розвідувальні дані про розташування прикордонних загонів морської охорони в Одеській області. Ця подія стала черговим доказом активної діяльності російських спецслужб на території України, навіть під час воєнного стану.

Деталі операції

Агенти, 23-річний мешканець Одеси та його 18-річна спільниця, розробили хитрий план для збору розвідувальної інформації. Під виглядом закоханої пари, яка проводить фотосесію перед весіллям, вони імітували прогулянки по місту, під час яких фотографували об’єкти, що представляли інтерес для російських спецслужб. Їхні “фотосесії” включали зйомку стратегічних об’єктів, таких як місця розташування прикордонних загонів морської охорони та інші ключові військові об’єкти Одеської області.

За даними СБУ, зібрана інформація мала бути передана куратору з ФСБ для коригування ракетних та дронових ударів по українських позиціях. Це свідчить про те, що російська розвідка продовжує активно використовувати різні методи для отримання важливих військових даних, навіть у таких несподіваних формах.

Розслідування та затримання

СБУ провела ретельне розслідування, що дозволило не тільки встановити факт збору розвідувальної інформації, але й зрозуміти більш широку картину злочинної діяльності підозрюваних. З’ясувалося, що 23-річний одесит мав додаткові завдання. Окрім збору розвідувальних даних, він був залучений до поширення провокаційних листівок проти мобілізації та планував організувати підпал місцевої електропідстанції. Такі дії мали на меті дестабілізувати ситуацію в місті та посіяти паніку серед населення.

ФСБ завербувала його через анонімні чати в месенджері Telegram. Там обговорювалися питання ухилення від мобілізації та інші антиукраїнські заходи. Спільниця одесита, 18-річна дівчина, також брала активну участь у виконанні завдань, поставлених російськими кураторами.

Під час затримання у підозрюваних було вилучено мобільні телефони, на яких зберігалися фотографії стратегічних об’єктів та переписка з кураторами з ФСБ. Також були знайдені банківські картки, на які надходили кошти за виконання завдань, та антиукраїнські листівки, що мали бути поширені в Одесі.

Читайте також:  Нотариус, преступно «раздувший» Крючкову офисный центр, попал под следствие Нацполиции

На даний момент одеситу оголошено підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Його спільниці інкримінують несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї, рух або розташування Збройних Сил України. СБУ вирішує питання про обрання запобіжного заходу для обох підозрюваних. Відповідно до законодавства, їм загрожує від 8 років до довічного позбавлення волі.

Цей випадок підкреслює важливість постійної пильності та оперативності дій українських спецслужб у протидії російській агресії. Використання таких методів, як маскування під весільних фотографів, свідчить про високу винахідливість та готовність російських спецслужб до використання будь-яких засобів для досягнення своїх цілей. СБУ, в свою чергу, продемонструвала ефективність своїх оперативних заходів, що дозволяє захищати національну безпеку України в умовах постійної загрози.

Залишити відповідь