Столичний бізнес: особливості оренди складських площ у Києві

0

Ще у 2020 році експерти з комерційної нерухомості почали вести мову про дефіцит складських площ у Києві. І причиною був не лише великий попит. Річ у тім, що більшість діючих українських складів — це будівлі старого фонду, побудовані у 50-ті — 60-ті роки ХХ сторіччя. Очевидно, що їх відповідність санітарним, протипожежним та іншим нормам номінальна. Вони не задовольняють потреби сучасного бізнесу. Поговоримо про те, яким має бути сучасний склад та де його орендувати столичним компаніям.

Які склади потрібні сучасному бізнесу у Києві?

В Україні (і, звісно, ж, у столиці) продовжується бум на e-commerce, що створює додатковий попит на складські приміщення. При цьому власники інтернет-магазинів та інших комерційних проєктів зацікавлені саме в оренді складу в межах міста. Причиною є логістика: більшість сучасних клієнтів бажає отримувати товари з доставкою день в день. Якщо бізнес не закриватиме цю потребу, він втратить конкурентну перевагу.

Тож головною особливістю попиту на складські приміщення у Києві є локалізація приміщення в межах міста. Допускається розташування в області, але за умови зручної транспортної розв’язки. Сучасний бізнес очікує від складу наступних характеристик:

  • складське та офісне приміщення розташовані поряд;
  • наявність доків з регульованою висотою, що дозволяє працювати з різними авто;
  • власний логістичний оператор для доставки продукції кінцевим клієнтам;
  • достатня міцність підлоги (6 т/кв. м) та висота стелі в межах 10 м;
  • антипилове покриття бетонної підлоги;
  • автономні джерела електричного живлення для підключення обладнання;
  • налаштована система сповіщення про небезпеки та система пожежогасіння;
  • цілодобове відеоспостереження та надійна охорона.

Ціняться також оптимальні умови для гостей: паркінг, близьке розташування закладів харчування тощо. Очевидно, що складських приміщень, які насправді відповідають всім вимогам, у Києві недостатньо.

Читайте також:  Вячеслав Стрелковский - король «обнала» и налоговых схем. У кого живут семьи Гогилашвили и Буданова

Складська нерухомість столиці: ринкові тенденції

Ринок складської нерухомості Києва у 2022 році характеризувався певною нестабільністю. З одного боку, річний обсяг валового поглинання склав 144 000 кв.м, що на 16% менше, ніж у 2021 році. Це пов’язано з військовими діями в Київському регіоні, які призвели до знищення частини складських площ. З іншого боку, у другому півріччі 2022 року на ринок було введено близько 45 500 кв.м нових площ, що дозволило знизити рівень вакантності до 4%. У 2023 році, попри складну безпекову ситуацію, спостерігається збільшення попиту на складську нерухомість серед представників різних форматів та розмірів бізнесу.

Що краще: власний склад чи логістичний аутсорсинг?

Орендувати чи утримувати власне ідеальне складське приміщення у Києві складно та дорого. Витрати на цей об’єкт не завжди можна покрити продажами. Тож велика кількість компаній зацікавлена у послугах партнерів, які спеціалізуються на логістичному аутсорсингу. Це дає відчутну кількість переваг:

  • передача всіх логістичних задач. Рух товарів, зберігання, доставка кінцевим клієнтам — ці та інші процеси власник орендованого складу не розв’язує, адже ними займається партнер;
  • оптимізація витрат на логістику. Для когось ця перевага є головною. В будь-якому випадку, власники бізнесу звільняються від необхідності створювати та утримувати відділ логістики, закуповувати матеріали тощо. Партнер надає повний обсяг необхідних послуг для керування, зберігання та переміщення товарів;
  • можливість розв’язувати актуальні бізнес-задачі. Логістика — непрофільна діяльність для більшості бізнесів. Якщо концентрувати на ній велику частину ресурсів, компанія не матиме змоги розвиватись. Тож передача цих операцій на аутсорсинг вивільняє час на важливіші завдання та підвищує ефективність роботи;
  • підвищення конкурентоздатності. Якісні логістичні послуги — важлива конкурентна перевага. Якщо партнер забезпечує таке обслуговування, зростає рівень клієнтського сервісу компанії. Для цього важливо, щоб замовлення надходили клієнтам своєчасно, зі збереженим зовнішнім виглядом.
  • залучення передового досвіду. Що може бути кращим за співпрацю за фахівцями, які працюють у сфері логістики та розв’язують задачі різної складності?
Читайте також:  Вугілля з ОРДЛО купує Зеленський, а "зрадник" Порошенко? Як Зе та Коломойський вугільну галузь України знищили

Що треба врахувати при виборі складу у Києві?

Обираючи послуги складського аутсорсингу, по-перше, враховуйте асортимент (тип продукції, кількість, вимоги до зберігання, завантаження-розвантаження тощо). Варто дізнатися більше про технічні особливості приміщення: площу, висоту стелі, тип підлоги, наявність відповідної техніки тощо. Значення має розташування складського приміщення та послуги, які воно надає (просто зберігання чи обмежений або повний набір логістичних опцій). Не завадить переконатися у відповідності об’єкта санітарним та безпековим нормам. Якщо всі характеристики влаштовують — можна сміливо підписувати угоду та покращувати клієнтський досвід.

Залишити відповідь