Як орендувати комерційне приміщення

0

Як орендувати комерційне приміщення

  • Етап 1 – Визначення необхідних параметрів
  • Етап 2 – Пошук комерційних приміщень
  • Етап 3 – Зустріч із власниками
  • Етап 4 – Огляд приміщення
  • Етап 5 – Розташування
  • Етап 6 – Укладання договору
  • Етап 7 – Важливі пункти договору
  • Етап 8 – Оплата

Досвідчені бізнесмени радять новачкам якнайретельніше поставитися до такого процесу як оренда приміщення у Львові. Саме від нього багато в чому залежатиме ефективність та розвиток вашого бізнесу, враження партнерів та клієнтів, а також ваших працівників. Деякі підприємці вважають за краще переобладнати під офіси житлові приміщення, проте цей варіант не є ефективним, хоча б тому, що процес ремонту та зміни будівлі триває в середньому близько року. Отже, якщо ви плануєте вести комерційну діяльність, варто орендувати саме комерційне приміщення. Для того, щоб зробити правильний вибір і уникнути будь-яких проблем, власникам фірм і підприємств потрібно пройти кілька важливих етапів, список та детальний опис яких представлені нижче.

Етап 1 – Визначення необхідних параметрів

Насамперед, вам необхідно визначитися, з якими саме цілями ви орендуєте приміщення. Виходячи з ваших планів, вирішіть, який буде розмір площі, яким буде оптимальне розташування офісу, визначтеся з кількістю кімнат і необхідними системами комунікації.

Етап 2 – Пошук комерційних приміщень

Виходячи з наведених вище параметрів, виберіть відповідні варіанти комерційних приміщень. Пошук орендодавців та потрібних пропозицій можна здійснювати як у режимі онлайн, так і через газети та інші спеціалізовані друковані видання. Крім того, підприємці та юридичні особи можуть звернутися за допомогою до професіоналів – агентів нерухомості, які займуться пошуком відповідних варіантів. Перевагою даного способу підбору приміщення є і те, що фахівці не тільки знайдуть відповідні площі, але й допоможуть оформити угоду та уникнути обману. Однак, зрозуміло, ці послуги потрібно буде сплатити.

Читайте також:  Сучасні асфальтобетонні заводи від ПрАТ Кредмаш

Етап 3 – Зустріч із власниками

Після вибору потрібних пропозицій необхідно призначити зустрічі з потенційними орендодавцями. Під час огляду об’єкта нерухомості насамперед варто перевірити у власників документи на право власності чи відповідну довіреність. Пам’ятайте, немає нічого соромного в перевірці якомога більшої кількості інформації.

Етап 4 – Огляд приміщення

Постарайтеся ретельно оглянути приміщення, щоб уникнути виявлення неприємних деталей після підписання договору. Уважно перевірте систему кондиціювання, вентиляцію, санвузол та встановіть, яким чином у приміщенні підтримується необхідний температурний режим. Також слід вивчити інженерні мережі – вони мають бути розташовані таким чином, щоб забезпечити доступ до з’єднання кожного працівника. Ідеальною буде мережа, яка не потребує використання різних подовжувачів та перехідників, які не найкраще впливають як на загальний вигляд приміщення, так і на пожежну безпеку. Якщо вам важливе питання електропостачання, перевірте, щоб кабелі були достатньо ємними для вашого підприємства.

Етап 5 – Розташування

Якнайбільше поставтеся до оцінки розташування об’єкта. Пішохідна та транспортна прохідність, паркування, зручний під’їзд та охорона є важливими факторами для успішності бізнесу. Якщо ви підшукуєте виробниче приміщення, можна орендувати площі і на околиці, проте намагайтеся враховувати зручність проїзду для своїх працівників.

Етап 6 – Укладання договору

Після того, як ви переконаєтеся, що приміщення відповідає всім вашим вимогам, можна укладати договір оренди. Як правило, орендодавці пропонують наймачам стандартні варіанти, проте ознайомитись із текстом документа варто максимально уважно. Якщо у вас виникнуть питання, обов’язково уточніть їх у власника комерційної нерухомості. У разі виникнення розбіжностей щодо якихось пунктів, постарайтеся дійти компромісу, внісши відповідні виправлення.

Етап 7 – Важливі пункти договору

Переконайтеся, що в договорі детально описано об’єкт оренди, його найменування, призначення, фактичну адресу, поверх, площу. Крім того, у договорі має бути прописаний розмір орендних платежів, їх терміни та спосіб оплати. Також варто вказати порядок внесення будь-яких змін та розірвання договору. Нерідко орендодавці вимагають внесення спеціального депозиту, а отже вам слід обговорити умови його повернення безпосередньо перед підписанням документа. Крім того, з власником варто обговорити обов’язки сторін, а також розподіл витрат при поломках, оплаті охорони, телефонного та інтернет-зв’язку .

Читайте також:  В чем преимущества рассылки СМС для бизнеса?

Етап 8 – Оплата

Якщо плату за оренду ви хочете внести готівкою, обов’язково вимагайте у орендодавця відповідну розписку. Оптимальним варіантом стане обмін готівки на ключі безпосередньо у комерційному приміщенні. Якщо ви укладаєте договір строком на понад 12 місяців, його слід зареєструвати в Росреєстрі. Однак, якщо ви хочете заощадити власні сили та кошти, домовтеся з власником і укласти договір на 11 місяців (оренда на строк менше року не вимагає реєстрації).

Пам’ятайте, підходяще приміщення – це один із основних чинників у будь-якому бізнесі. Не варто укладати договір оренди без попереднього вивчення всіх особливостей площ – лише приділивши увагу всім важливим моментам, ви зможете ефективно вести бізнес без непередбачених проблем.

Залишити відповідь