Ваш телефон прослуховується! Як дізнатися?

0

Конституція України гарантує громадянам недоторканність житла і таємницю листування, телефонних розмов і поштової кореспонденції. Але ці гарантії не абсолютні.. та найчастіше порушуються.

Глобально «зняти інформацію» можна двома шляхами – законно та незаконно. Законно – це про НС(Р)Д.. зрозуміло, що лише в тому випадку, якщо додержано всю процедуру. Сьогодні ж поговоримо про те саме незаконне.

Прослухати мобільний телефон можуть сьогодні не тільки правоохоронні органи, а буквально будь-яка людина, що має певні знання і трохи коштів. Тому якщо вам є що приховувати, ви по телефону надаєте свої фінансові дані або просто не хочете щоб вас контролювали – цей пост для вас.

Перейдемо до численних програм, за допомогою яких можна таємно online слухати розмови, але для здійснення цього необхідний доступ до телефону протягом 3-5 хвилин і встановлення відповідної програми. Такі програми діють як справжні шпигунські жучки і дозволяють передати на будь-яку відстань розмови, sms та іншу інформацію.

Виявити такі «жучки» простіше простого, якщо звичайно їх встановлював любитель і не приховав сліди своєї діяльності:

  • зайти в встановлені мобільні додатки і перевірити всі встановлені програми. Ті, які ви особисто не встановлювали, – сміливо видаляйте;
  • скинути всі налаштування до заводських, плюс відформатувати карту пам’яті.

Звертаємо увагу на те, що програм прослуховування телефонів без операційних систем просто не існує!

Тепер розумієте, чому практично у кожного бізнесмена в кишені лежить телефон, який багато хто вважає не те що не солідним, а просто раритетом.

Потрапити програма «прослушки» може в телефон за допомогою:

  • скачування за посиланням або встановленням мобільного додатку;
  • встановлення за допомогою ПК або іншого мобільного пристрою;
  • як надіслане посилання через ММS;
  • за Bluetooth-каналом;
  • за Wi-Fi-каналом.
Читайте також:  «Слуга народа» Сергей Кузьминых попался на полумиллионной взятке

По суті програми «прослушки» поділяються на дві групи:

  1. При розмові вмикається «прослушка» і всі дзвінки записуються безпосередньо в пам’ять телефону. Зверніть увагу, що програми добре «стискають» інформацію, і година розмови легко вміщується в 5-6 Мбайт, відповідно виявити перевантаження пам’яті ви не зможете. Далі як тільки телефон перебуває в досить близькому контакті файли перезаписують на ПК або інший телефон за допомогою Wi-Fi, GPRS, WAP, 3G. Варто враховувати, що при цьому кошти з рахунку за передачу інформації списуються безпосередньо з пристрою, що прослуховується, що явно відобразитися на вартості зв’язку, і саме це може стати сигналом до дій.
  2. Конференц-зв’язок. Ще один швидкий метод «прослушки» чужих розмов. Для цього напочатку розмови надходить sms з номером телефону вхідного або вихідного дзвінка мобільного пристрою. Далі зловмисник передзвонює на номер, і стаэ третім учасником розмови. Метод досить складний і вимагає безлічі витрат, плюс втрачається початок розмови, а якщо розмова коротка, то зловмисник потрапляє на кінець розмови. Тому використовується вкрай нечасто.

Пам’ятайте, що стежити за чужим мобільним пристроєм, прослуховувати і записувати дзвінки заборонено і за це передбачена кримінальна відповідальність. 

Якщо виникли підозри, що вас прослуховують, не варто продовжувати користуватися пристроєм до перевірки апарату фахівцями.

Залишити відповідь