Візьми і не зроби. Андрій Садовий серед лідерів антирейтингу виконання передвиборних обіцянок

0
За відсотковим показником реалізації виборчої програми він на передостанньому місці серед мерів 20 великих міст України.

Рейтинг був складений аналітиками видання “Слово і діло” за підсумками роботи 20 міських голів за всі п’ять років, інформує “Еспресо.Захід”.

Як наголошує видання, їх аналітики під час підрахунків брали до уваги всі обіцянки – передвиборчі зразка 2015 року, а також поточні: виконані, провалені, і ті, що досі перебувають в процесі реалізації.

Відзначимо, що рейтинг має два рівні аналізу: перший – кількісний, а другий – відсотковий.

Щодо першого, то чинні мери давали різну кількість обіцянок: від кількох десятків до двох сотень. І тут можна, з одного боку, прослідкувати якість знання проблем міста та планування їх вирішення, а з іншого – ці дані не є до кінця показовими. Адже нерідко керівник міста, виконавши лише декілька крупних обіцянок, вирішує більшість завдань, які ставив перед собою.

Отож, у чільний перелік мерів за кількістю озвучених і виконаних обіцянок увійшли:

 1. Руслан Марцінків (Івано-Франківськ) – 174 виконані обіцянки/ 82 невиконані;
 2. Віталій Кличко (Київ) – 134/113;
 3. Сергій Моргунов (Вінниця) – 129/32;
 4. Борис Філатов (Дніпро) – 129/49;
 5. Олександр Семчишин (Хмельницький) – 120/17;
 6. Сергій Надал (Тернопіль) – 93/19;
 7. Андрій Садовий (Львів) – 92/58;

13. Володимир Хімко (Рівне) – 44/37;

16. Олексій Каспрук (Чернівці) – 30/17;

17. Богдан Андріїв (Ужгород) – 30/21.

Таким чином, як демонструє дослідження, абсолютним лідером за кількістю виконаних обіцянок став Руслан Марцінків. Хоч він і наобіцяв найбільше, але і послідовно виконує взяті на себе зобов’язання. Далі йдуть мери Києва та Вінниці.

Так само міський голова Івано-Франківська є кращим серед керівників міст Західної України. Після нього йдуть Сергій Надал з Тернополя (6 місце) і лише сьомий Андрій Садовий зі Львова. Хоча, відзначимо, саме мер Львова мав найбільше можливостей за три каденції вивчити господарку міста і реалізувати навіть найбільш складні і розтягнуті в часі проблеми міста.

Читайте також:  ВСУ готовят две наступательные операции

Мери Рівного, Чернівців та Ужгорода опинились лише у другій десятці рейтингу. Та, слід зауважити, що керівник головного міста Буковини Олексій Каспрук був відсторонений від посади у липні цього року. Що цікаво, мер Луцька взагалі не увійшов у рейтинг.

Більш репрезентативним є відсоткова градація. На ній чітко видно, яку частину з переліку обіцяного виконав той чи інший політик.

 1. Сергій Моргунов (Вінниця) – 72%;
 2. Олександр Семчишин (Хмельницький) – 67%;
 3. Андрій Райкович (Кропивницький) – 67%;
 4. Владислав Атрошенко (Чернігів) – 66%;
 5. Борис Філатов (Дніпро) – 64%;
 6. Олексій Каспрук (Чернівці) – 64%;
 7. Володимир Миколаєнко (Херсон) – 63%;
 8. Сергій Надал (Тернопіль) – 60%;
 9. Володимир Хомко (Рівне) – 50%.

З західноукраїнських мерів у другій десятці розмістились Руслан Марцінків (44%) та Богдан Андріїв (41%).

Мер Львова Андрій Садовий став одним з найгірших у цьому рейтингу, з показником 39% – у нього передостанній результат. Нижче хіба мер Черкас Анатолій Бондаренко – 34%.

Що цікаво, серед найуспішніших керівників міст немає мерів-старожилів, таких, як Геннадій Кернес, чи Труханов. То ж може варто врахувати це, голосуючи за наступну каденцію керівника міста цього разу.

Залишити відповідь