Як вибрати веб-хостинг?

0

Як вибрати постачальника веб-хостингу, який відповідає вашим бізнес-цілям? Для цього вам потрібно розглянути послуги, які пропонує провайдер веб-хостингу. Якщо послуги відповідають вимогам вашого бізнесу, ваш веб-сайт працюватиме безперервно та буде високодоступним для ваших клієнтів.

Що таке веб-хостинг?

Веб-хостинг (більш докладно про це за посиланням https://hw.in.ua/hosting.html) означає розміщення вашого сайту в просторі на сервері. Постачальник підтримує безпечне та надійне сховище, мережу, оновлення, виправлення та інші послуги на серверах. Вони також можуть надавати додаткові функції, наприклад, плани підтримки, покращені диски та більш потужний центральний процесор (CPU).

Таким чином, провайдер веб-хостингу створює середовище з апаратним і програмним забезпеченням для спільного використання веб-сайтів через Інтернет. На зображенні нижче показано бачення елементів, які об’єднують хостинг для надання веб-сайтів користувачам.

Веб-хостинг можна налаштувати на вашому сервері або розмістити на віртуальному приватному сервері (VPS) або загальнодоступній хмарі.

Провайдер веб-хостингу пропонує послугу за постійну плату. Таким чином, передплатники отримують виділене або віртуалізоване обладнання для підтримки та роботи своїх веб-сторінок.

Види веб-хостингу

Залежно від типу сервера постачальники пропонують різні функції та обладнання. Тип хостингу також залежить від участі користувача в управлінні хостингом. Отже, нижче ми обговорюємо моделі хостингу, які пропонують хостинг-провайдери.

Віртуальний хостинг. Віртуальний хостинг – це вид хостингу, коли на одному сервері зберігається кілька ізольованих сайтів. Ресурси сервера, такі як дисковий простір і пам’ять, спільно використовуються багатьма користувачами. Отже, витрати також розподіляються. З цієї причини загальний хостинг найкраще підходить стартапам і малим підприємствам.

Хостинг віртуального приватного сервера. Це простір на фізичному сервері, яким керує хмара або постачальник веб-хостингу. Таким чином, користувачі отримують більше можливостей налаштування та зберігання. Тим не менш, VPS не може впоратися з високим навантаженням трафіку або стрибками використання сайту. Цей тип хостингу підходить тим, хто хоче виділений хостинг без необхідності технічного обслуговування. Приклад такого хостингу FastVPS, ценайпопулярніший провайдер в сегменті недорогих VPS/VDS серверів з власним дата-центром в Естонії (джерело).

Читайте також:  Виведення $600 мільйонів: «ПриватБанк» через «Голос України» вручив Коломойському ізраїльський позов

Виділений хостинг. Виділяється один сервер, на якому розміщено один сайт. Це означає, що обчислювальний потенціал цього сервера зосереджений на одному сайті. Виділений сервер знаходиться в дата-центрі провайдера. Перевагою такого сервера є те, що він витримує високі трафікові навантаження та забезпечує стабільну роботу вашого сайту.

Хмарний хостинг. Він схожий на спільні сервери тим, що багато веб-сайтів зберігаються в одній або кількох хмарах. Але хмарні системи забезпечують чудову масштабованість, гнучкість і резервування.

Крім того, хмара пропонує різні функції. Наприклад, це хороший варіант, якщо ваші бізнес-вимоги та відвідуваність сайту змінюються з часом. Таким чином, ви можете масштабувати кількість серверів на основі трафіку.

На зображенні нижче показано, як дані передаються між віртуальним сервером і цифровими пристроями в хмарному хостингу.

Сертифікати SSL/TLS

Google рекомендує, щоб сайт мав сертифікат Secure Sockets Layer (SSL). Сьогодні веб-сайти також використовують сертифікати безпеки транспортного рівня (TLS), які є наступниками сертифікатів SSL.

Сертифікат SSL/TLS – це файл, розміщений на сервері джерела веб-сайту. Це допомагає зашифрувати з’єднання між сайтом і користувачем. Якщо URL-адреса вашого сайту починається з https:// і браузер показує, що з’єднання безпечне, це означає, що ваш сайт має сертифікат SSL/TLS.

Сертифікат TLS або SSL захищає справжню особу веб-сайту та конфіденційні дані, наприклад паролі чи особисту інформацію. Вони не дозволяють зловмисникам створити підроблену версію вашого веб-сайту. Оскільки конфіденційні дані захищені, відвідувачі довірятимуть вашому сайту.

Питання що часто задаються

Як перевірити безпеку веб-хостингу?

Перевірте, чи використовує ваш провайдер брандмауери, перевірку шкідливих програм і захист від DDoS-атак.

Крім того, провайдер повинен підтримувати регулярне оновлення сервера та резервне копіювання вашого сайту.

Які найважливіші особливості веб-хостингу?

Найважливіші функції веб-хостингу включають:

  1. дисковий простір сервера,
  2. пропускна здатність,
  3. час роботи, безпека,
  4. резервне копіювання веб-сайтів,
  5. моніторинг і підтримка.
Читайте також:  Заправка картриджів Canon, BROTHER, HP, XEROX, SAMSUNG, особливості

Що таке спільний веб-хостинг?

Це означає, що один фізичний сервер зберігає кілька ізольованих веб-сайтів. Вони використовують той самий спільний дисковий простір, центральний процесор (ЦП) і пам’ять.

Таким чином, витрати розподіляються між усіма користувачами, які спільно використовують сервер. Віртуальний хостинг підходить для стартапів і малих підприємств з низьким трафіком.

Як вибрати хорошого хостинг-провайдера?

Хороший провайдер веб-хостингу має усталену репутацію в галузі. Переконайтеся, що їх ціна прозора і не передбачає прихованих платежів.

Крім того, провайдер пропонує гнучкі плани оплати та цілодобове обслуговування клієнтів без вихідних, а також забезпечує дотримання стандартів безпеки та конфіденційності.

Що таке хмарний веб-хостинг?

Хмарний веб-хостинг передбачає мережу віртуальних серверів для розміщення веб-сайтів. Використання кількох серверів дає багато переваг хмарному хостингу.

Наприклад, хмарний хостинг забезпечує більшу надійність і масштабованість порівняно з традиційним хостингом. Крім того, хмарний хостинг більш безпечний.

Які є різні типи веб-хостингу?

Існує чотири основні типи веб-хостингу залежно від використовуваних серверів: спільний, виділений, хмарний хостинг і віртуальний приватний сервер.

Крім того, залежно від того, хто керує апаратним і програмним забезпеченням хостингу, постачальник або користувач, розрізняють керований хостинг і колокацію.

Залишити відповідь