Як здійснюють шліфування зрубу?

0

Процес шліфування зрубу – один із основних етапів реставрації будинку. Він здійснюється з використанням спеціального обладнання після ретельного огляду об’єкта. Шліфування дозволяє повернути деревині первинний зовнішній вигляд, прибрати набуті з часом дефекти та підготувати основу матеріалу до подальшої обробки.

Давайте детальніше розглянемо, як відбувається шліфування зрубу та на які основні етапи поділяється процес.

Особливості шліфування зрубу

Деревина вважається одним із найбільш поширених матеріалів для зведення будинку. Споруди з дошок або брусів виглядають ефектно та затишок, відрізняються надійністю та екологічністю. Звісно, дерево слабко захищене від таких агресивних чинників, як:

  • підвищена вологість;
  • різкі перепади температури;
  • ультрафіолет.

Тому у процесі експлуатації будинку матеріал може втрачати привабливість та насиченість кольору. У такому разі прийнято знімати верхній шар зрубу спеціальною шліфувальною машинкою. На сайті https://woodenevolution.com.ua/uk/service/shlifuvannja-zrubu/ ви знайдете увесь необхідний перелік обладнання, що використовується для шліфування.

В результаті дерево стає світлішим та позбавленим поверхневих дефектів. Окрім того, шліфування зрубу дозволяє підготувати матеріал для нанесення спеціальних захисних розчинів: ґрунтовки, антисептика тощо.

На які етапи поділяється процес шліфування зрубу

Саме по собі шліфування зрубу вважається першим етапом реставрації дерев’яного будинку. Тобто воно передує подальшому фарбуванню та оздобленню покриття. При цьому саме шліфування також не така проста процедура – насправді вона складається із кількох етапів:

  1. Початкове зачищення матеріалу. Якщо не дереві залишились залишки пилу або кори, вони видаляються за допомогою болгарки. Таким чином вдається максимально вирівняти поверхню.
  2. Чорнове очищення. Позбавляє деревини дефектів, які утворилися після тривалої експлуатації будинку. Також чистка прибирає пошкодження, які з’явилися внаслідок первинного зачищення деревини.
  3. Фінішні роботи. Для них використовують спеціальне обладнання та більш делікатні насадки. Вони дозволяють не лише прибрати найменш помітні пошкодження, але й ідеально вирівняти основу, зробити її приємною на дотик та надати красивого зовнішнього вигляду, зберігши текстуру дерева.
  4. Нанесення захисних розчинів, які запобігають появі цвілі, грибку, руйнуванню деревини внаслідок підвищеної вологості, ультрафіолету тощо.
Читайте також:  «Facebook-перемога» Пальчевського: псевдосоціологія, боти, сусіди-рекламодавці Znaj.ua - Politeka та "Обозреватель"

В жодному разі не розпочинайте шліфування зрубу самостійно. Роботу важливо довірити досвідченим майстрам, які знають, як реставрувати дерев’яні будинки. Адже без належних умінь та досвіду ви можете пошкодити основу споруди, не до кінця зняти наявні дефекти і тим самим погіршити зовнішній вигляд та функціональні особливості будівельного матеріалу.

Залишити відповідь