Європарламент визнав, що Ющенка отруїли росіяни: депутат пояснив нюанси

0

У резолюції Європейського парламенту, яка була ухвалена на випадок вторгнення Росії, йдеться про те, що отруєння колишнього президента України Віктора Ющенка є справою рук російських спецслужб.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” 30 квітня євродепутат Пятрас Ауштрявічюс пояснив, що питання отруєння не тільки Ющенка, але й інших опонентів російського президента Володимира Путіна є сигналом для останнього (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Росія використовує отруєння своїх опонентів. Це роблять інституції, які безпосередньо пов’язані з Кремлем. Серед постраждалих не тільки сім’я Скрипалів. Перелік дуже довгий”, – сказав політик.

За словами євродепутата, в такий спосіб Європа посилає сигнал Путіну: ми знаємо, що ви робите, і якщо будете продовжувати, то заплатите високу ціну.

Відзначимо, що в документі Європарламенту Ющенко, Скрипаль, Володимир Кара-Мурза, Олексій Навальний та інші названі жертвами російських спецслужб. Також зазначається, що вони були або є опонентами президента РФ.

Якщо Москва зважитися напасти, то Євросоюзу пропонується зробити такі кроки:

  • від’єднати РФ від платіжної системи SWIFT;
  • негайно припинити покупку російського газу і нафти;
  • ввести санкції проти близьких до влади російських олігархів і членів їхніх сімей і заморозити їхні активи, а також анулювати візи.

Віктора Ющенка отруїли діоксином у вересні 2004 року. У лютому стало відомо, як він відновлював обличчя після того інциденту.

Читайте також:  Орест Сохар: Шольц пообещал не быть такой скрягой, а Макрон — не раздражать его: итог заседания "Веймарского треугольника" по Украине

Залишити відповідь