Західні ЗМІ: Корупція періоду Зеленського – основна проблема українсько-американських переговорів

0

Напередодні візиту президента Зеленського в США західні медіа активно коментували як «прохолодне» ставлення адміністрації Байдена до Зеленського, так і очікувані результати. Як і треба було очікувати, західні ЗМІ, як правило, найбільш проблемним питанням взаємовідносин України і США називають корупцію і вплив Коломойського на політику держави.

Так, американське видання The Washington Times пише, що коли президент Байден буде сидіти в Овальному кабінеті з Зеленським, українська корупція буде стояти на першому місці в порядку денному.

Дуже проукраїнська Atlanticcouncil вийшла з статтею «Недоліки верховенства права є найбільшою перешкодою для майбутнього успіху України», де на конкретних прикладах доводиться, як влада Зеленського тисне на суди у власних інтересах.

Авторитетне американське видання Forbes прогнозує, що основним докором Байдена, що впливає на повноту підтримки США, є епічна корупція в державі, яка перевела її з героїчного статусу борця з комунізмом у статус проблемної країни. «Лідери в усьому світі відчайдушно заламують руки, обговорюючи масштаби корупції в Україні, багатій на ресурси, яка має залучати іноземні інвестиції, але замість цього відштовхує їх».

Forbes пише, що «над цим нависає фігура українського олігарха Ігоря Коломойського, який часом виявлявся бенефіціаром незаконної діяльності». Forbes наводить деталі оборудок з підприємствами Коломойського за бюджетні кошти. Так, пише видання, у листопаді 2020 року зміни до держбюджету легалізували одну з найбільших афер на ринку газу в інтересах Коломойського: перекази мільярдів українських гривень між державним бюджетом, “Нафтогазом” та “Укрнафтою”, 42% з яких належали компаніям Коломойського. Цього та попередніх років “Укрнафта” продавала газ компаніям олігарха за цінами, значно нижчими від ринкових. Джерела повідомляють, що корупція дозволила погасити понад 32 млрд гривень (1,2 млрд доларів) накопиченого боргу “Укрнафти” коштом державного бюджету та платників податків. Також “Нафтогаз” повинен передати “Укрнафті” понад 2 млрд кубометрів газу, видобутого 2006 р., за поточними цінами, що в 30 разів більше тодішньої ціни – знову ж таки коштом державного бюджету та платників податків. Крім того, за даними джерел, “Нафтогаз” вже виплатив “Укрнафті” 7 млрд гривень (262,7 млн ​​доларів) за майбутній видобуток газу. По суті, це безпроцентна позика олігархові від “Нафтогазу”.

Читайте також:  Стреляли в голову. В Очакове пытались убить военного (+фото)

Німецька Deutsche Welle пише, що в експертних колах немає єдиної думки, з чим пов’язана холодність Вашингтона. «У ЗМІ звучали припущення про те, що Білий дім міг бути незадоволений зміною керівництва держкомпанії “Нафтогаз України” і нібито недостатньою боротьбою української влади зі впливом олігархів» – пише видання. Deutsche Welle нагадує, що за Байдена США ввели санкції проти колишнього партнера Зеленського в медіа-бізнесі – підприємця Ігоря Коломойського, звинувативши його в корупції. Видання наводить слова експерта Макса Берґманна з Центру американського прогресу: “Я думаю, що за адміністрації Байдена не буде карт-бланшу, вона вимагатиме від українського уряду позбутися корупції”.

Джерело

 

Залишити відповідь