Алла Ландар та її поховальна мафія «Петро великий»
Як і хто заробляє на смерті від короновіруса — про те хто отримує на цьому величезні надприбутки.
Мова йде про похоронну мафію. Думаю, багато хто знає що вона існує і процвітає в Україні і що обдирає бідних родичів померлих як липку.
Яку асоціацію увас викликає назва фірми “Пьотр Вєлікій”? В мене окрім прізвиська кацапського царя — ката України ніякого.
Але це назва найбільшої київської похоронної фірми монополіста на ринку похоронних послуг.
А назву свою вона отримала від свого засновника. В 1994 році фірму заснував Пьотр Пантелеймонович Погрєбной (помер 2011 року). Становлення фірми відбувалося в ліхі 90-ті. А після сметрі Погребного фірму очолила його донька Ландар Алла Петрівна.
Ландар відома тим що була активісткою “Партії Регіонів”, разом з подільниками вона перешкоджала діяльності активістів Євромайдан SOS які забирали гроші на лікування поранинених на Майдані.
Зараз Ландар повністю захопила ринок похоронних послуг в Києвській області.
Згідно з даними ЗМІ, фірми Ландар неодноразово звинувачували у використанні монопольного положення. На ПП «Петро Великий» скаржилися, що воно не лише орендує приміщення майже у всіх лікарнях та моргах Києва, а також на той факт, що працівники моргів та лікарень суміщали роботу в ПП «Петро Великий», що позбавляло шансів родичів померлих отримати безкоштовні послуги. У Броварах «Петра Великого» звинувачували у корупційних зв’язках з головлікарем Броварської лікарні, в якій ПП орендувало морг, а у столиці – у захопленні дитсадка.
Але саме пандемія Covid-19 створила для “Петра Вєлікого” та Ландар можливість отримати надприбутки.
Гучний скандал навколо Ландар та її ритуального агентства спалахнув навесні 2020 року. Тоді відомий волонтер, керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю імені М.Пирогова Геннадій Друзенко відкрито заявив, що на ринку ритуальних послуг Києва штучно створено монополію під одну фірму – «Петро Великий».
«У київському крематорії приймають померлих від COVID тільки з катафалків компанії «Петро Великий». Навіть за наявності всіх необхідних документів іншим транспортом в останню путь на Байкове не приймуть. Переконався в цьому особисто. Жодних нормативно-правових документів не надають — лише ставлять перед фактом «,
— розповів Геннадій Друзенко.
При цьому ціна, яку вимагав «Петро Великий» за свої послуги, вражала — понад 23 тисячі гривень.
Цю інформацію підтвердив також киянин Ігор Вацковський, у якого від COVID-19 померли батько та мати. За його словами, коли постало питання про кремацію тіла матері, ритуальне агентство «Петро Великий» запросило за транспортування тіла до крематорію та супутніх послуг 23 тисячі 950 гривень.
Як я вже казав, похоронні здирники створили розгалужену мережу в якій працівники моргів та лікарень суміщають роботу в ПП «Петро Великий» тому бідним сім’ям нема куди подітись. По суті у контори повна монополія на поховання вона диктує нещасним свої умови та ціни.
Цей факт підтверджує те, що коли сім’я Ігоря Вацковського спробувала знайти іншу фірму, з’ясувалося, що у столичному крематорії приймають катафалки лише від компанії Алли Ландар.
Для транспортування тіла батька Ігор попросив допомоги у волонтерів — як катафалк вони надають один зі своїх автомобілів швидкої допомоги, на якому раніше вивозили поранених бійців з АТО. Однак у крематорії відмовилися приймати отця Ігоря на катафалку волонтерів, сім’ї знову довелося звернутися до послуг «Петра Великого».
Коли історія із здирницькими тарифами стала відома широкому загалу, ритуальна агенція Алли Ландар тимчасово знизила ціни і спростувала всі висунуті звинувачення. А проти волонтера Друзенка було розгорнуто цілу інформаційну кампанію. За його словами, справа дійшла навіть до прямих погроз.
«Я добре пам’ятаю 90-ті, і в мене було таке дежавю: наїхати і людину «пресанути», — розповів він.
Втім, це далеко не єдиний випадок, коли компанію «Петро Великий» ловлять на ритуальному шантажі українців.
Як з’ясували ЗМІ у однієї з родичок померлого у Василькові чоловіка, — «головний лікар наполягала, щоб померлого поховала приватна ритуальна фірма «Петро Великий», офіс якої знову таки знаходиться на території лікарні. Причому процедура має бути як для померлих від коронавірусу. Родичам фірма вистав рахунок майже 25 000 гривень, нібито за використання захисних костюмів».
Раніше держава намагалась боротись з похоронною мафією, ще у 2016 році Антимонопольний комітет України розпочав розслідування за фактом порушення конкурентного законодавства компанією «Петро Великий», проте тоді Аллі Ландар справу вдалося зам’яти. Корупція у нас не переможна, а чиновники беруть хабарі.
Про помірні маніпуляції та багатомільйонну маржу
Потрібно розуміти, що в рекомендаціях МОЗ щодо безпечного поводження з тілами померлих COVID-пацієнтів немає жодного слова про те, що доставку тіла на цвинтар або крематорій повинна здійснювати спеціалізована фірма.
Більше того, вчені вже давно кажуть, що коронавірус переважно передається повітряно-краплинним шляхом, коли хворий кашляє чи чхає або навіть розмовляє. Це робить ризик передачі вірусу від трупа вкрай низьким.
На цьому фоні ситуація, що склалася навколо поховання COVID-пацієнтів, виглядає як навмисна маніпуляція та зловживання службовим становищем окремих керівників медустанов та профільних чиновників. Мета цих дій – створення умов, щоб агенція похоронних здирників «Петро Великий» Алли Ландар могла наживатися на горі Киян
За оцінками експертів, реальна вартість таких похоронних послуг може коливатися в діапазоні від 7 до 8 тисяч грн. У цю суму вже закладено й прибуток ритуальних агенцій. Виходить, якщо компанія «Петро Великий» бере з клієнтів від 23 тисяч грн, з кожного поховання Алла Ландар може отримувати близько 15 тисяч надприбутку.
Станом на 21 липня у Києві від COVID-19 померли 5 222 особи. Більшість померлих були поховані у столиці, де «Петро Великий» є головним монополістом. Таким чином, за час пандемії Алла Ландар та її «партнери» додатково могли покласти собі в кишеню близько 75 млн. гривень.
Залишається питання: чому правоохоронні органи досі не звернули увагу на цю корупційну схему, жертвами якої вже стали тисячі мешканців Києва?