Без ремонту та з тарганами: у Херсоні членів товариства глухих поселили у напіврозваленому гуртожитку | –

0

Десятки публікацій у ЗМІ, кримінальні провадження та офіційні відеопояснення представників УТОГу – попередній сюжет «у» про товариство глухих без перебільшення підірвав інформаційний простір. Але чи припинилися корупційні схематози? І в яких умовах живуть і працюють люди з інвалідністю в Україні? Розслідував Артем Поліковський.

Українське товариство глухих, або скорочено УТОГ – найбільша організація для людей з вадами слуху. Її головне завдання – освіта та побут, працевлаштування та опіка. Щорічно з державного бюджету на це виділяється щонайменше 40 мільйонів. Проте звітів, куди ці гроші були витрачені, ви не знайдете – їх просто не існує, оскільки УТОГ не зобов’язаний звітувати. І це, наскільки нам стало відомо, також один із способів заробітку верхівки організації.

У попередньому матеріалі ми розповіли про умови роботи на Херсонській швейній фабриці УТОГу. Саме там працівники кілька років тому навіть провели акцію протесту. Вони скаржилися на жахливі умови праці та неймовірно низьку зарплатню. Але після публікації нашого матеріалу все нібито змінилося. Працівники виправдовуються та навіть називають мітинг помилкою.

Наші колеги з Суспільного провели власне розслідування та поспілкувалися з колишньою працівницею херсонської фабрики. Пані Ірина знайшла роботу через центр зайнятості, але не змогла пропрацювати й тижня.

Жінка розповіла про умови праці Фото: скріншот

«Коли я зайшла в цех – там дійсно холодно. Люди сиділи в шапках, капюшонах, курточках. Посадили за машинку, інструктаж з техніки безпеки мені ніхто не проводив. Мені сказали, що моя норма на день – 300 капюшонів. Це дійсно нереально», – розповідає жінка.

А зарплатню при такій роботі не можна прирівняти й до мінімальної: навіть якщо якимось дивом працівниці вдасться пошити ці 300 капюшонів за зміну, її місячна платня становитиме… 2700 грн.

Читайте також:  Американо-українська космічна компанія випробувала перший ступінь ракети ALPHA

Представники «у» вже направили прохання до Держпраці, аби ті надали правову оцінку. А самі вирішили вдатися до експерименту, та перевірити, як живуть працівники херсонського УТОГ.

Гуртожиток УТОГ у Херсоні Фото:

Це – гуртожиток для людей, які погано або взагалі не чують. Аби відзняти справжні умови життя людей з інвалідністю, наша журналістка під прикриттям спробувала влаштувати на роботу та поселити в гуртожиток нібито свого брата. Один з мешканців гуртожитку показує умови проживання, і ці кадри не на жарт шокують: облущені стіни, гнила стеля та іржаві труби. А ще у приміщеннях бігають таргани.

Залишити відповідь