Донедавна він намагався перебувати в тіні. У той же час, ця людина займалася автоматним гральним бізнесом і є бенефіціаром офшорної First National Lotteri Ltd., пов’язаної з Першою національною лотереєю в Росії.

Сьогодні, росіянин Борис Баум вирішив банально заробити на операторах лотерей і в Україні тих, хто впровадився в комісію при Верховній Раді, працює над законопроектом про гральний бізнес під приводом представника Володимира Зеленського. Водночас він не представляє президента, а лише постійно посилається на нього, ніби працює від імені Офісу з Банковою. Але це не так.

Першим висловив публічні сумніви про росіянина Баума український журанліст Юрій Ніколов на своїй сторінці у  Facebook, акцентуючи на некомпетентності Баума у ​​проблематиці питання на відміну від інших присутніх членів комісії.

«Дело — той самий росіянин Борис Баум, який від імені Зеленського сьогодні у парламентському комітеті пояснював законопроект щодо легалізації гравця. Ось реально — росіян так легко відрізняти українців за гордовито-зверхнім зверненням, що спочатку хочеться в’бати, а потім питати нахера приходив, — хронова характеристика переговірника взагалі», — пише журналіст.

Борис Баум

Ніколов стверджує, що Баум, посилаючись на Зеленського, заявив, що головне завдання нового закону зменшити кількість так званих гральних залів на вулицях країни, шляхом підвищення вартості ліцензії.

«Я у цьому бачу інше — він тупо каже ринку: закиньте особисто мені один лям зараз, і менше лямів внесу до законопроекту», — пише Ніколов, натякаючи на торги між Баумом і потенційними власниками нових ліцензій лотерей.

Журналіст каже, що за підрахунками Баума підвищення ціни ліцензії принесе додаткові кошти до бюджету. Насправді, це не так.

«Якщо минулого року УНЛ та МСЛ заплатили до бюджету 200 мільйонів, то зараз планується по 100 євро з кожного із 40 тисяч ігроматів на місяць, це 50 мільйонів євро або 1,5 ярду гривень на рік. А це практично ті ж копійки, що держбюджет і зараз має від ринку розміром 1-2 мільярди євро», — пише Ніколов.

Нова російська

Останні 15 років Баум обіймав керівні посади у низці компаній, що належать організованій злочинній групі під назвою «Лужніковські».

Борис Баум

Це зв’язка компаній ТОВ “ВС Енержі Інтернешинал Україна”, ВАТ Перший Інвестиційний Банк, АТ Парикс Банк, АТ Балтійський Транзитний Банк, згідно з відкритими даними бенефіціарів, належать члену ради Російської Федерації Олександру Бабакову (щодо якого застосовані санкції урядом США та європейських країн), президенту спортивного клубу ЦСК Євгену Гіннеру та лідеру Лужніковської ОЗУ, злодії в законі Михайлу Воєводіну.

Ця спільнота є власником значних активів в Україні. А саме: готелі Прем’єр Палас, Русь і т.д.

Також представники громади є власниками 1/3 обленерго в Україні та інших значних активів.

На особливу увагу заслуговує робота громадянина Баума генеральним директором телеканалу RTVI в Нью Йорку, враховуючи те, що канал фінансується бюджетом РФ, є пропагандистським і підконтрольним спецслужбам РФ. Також на сьогодні Олександр Бабаков є заступником голови комітету ради Федерації РФ з міжнародних справ.

Борис Баум

Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється судове розслідування у кримінальному провадженні №1201500000000114 від 11.03.2015 року, за фактами присвоєння державних коштів посадовими особами компанії ВС Енерджі Інтернешнл Україна. У ході досудового розслідування встановлено, що посадовими особами зазначених компаній та підконтрольних їм суб’єктам підприємницької діяльності здійснювались розкрадання бюджетних коштів шляхом вилучення власного капіталу на користь інших ліцензіатів для безоплатної компенсації витрат, понесених підконтрольними обленерго.

Але замість того, щоб відповісти перед законом за махінації, Баум влаштувався лобіювати свої інтереси до комісії з законопроекту про гральний бізнес в Україні.