Як Зеленський боровся з коронавірусом: з благодійного фонду при ОПУ безслідно зникли мільйони гривень, – розслідування

0
Через благодійний фонд, який збирав кошти від великого бізнесу на боротьбу коронавірусом, афілійований з Офісом президента та особисто главою держави Володимиром Зеленським, зникли мільйони гривень

Про це йдеться в програмі Watchdogs.Розслідування на телеканалі Прямий.

Так, через фонд “Корпорація монстрів” пройшло 362 млн грн. Скільки грошей зайшло на “Прайм”, який змінив “Корпорацію монстрів” – просто невідомо. Ані “Прайм”, ані Офіс президента не звітували про витрачені кошти. Все що є – невеличка презентація, яку опублікували на Facebook.

Так, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко опублікував лише пост від 5 травня, коли збір коштів вже ніби було закінчено. За даними Кирила Тимошенка усього через два благодійні фонди зібрали і витратили 374 мільйони гривень.

З цифрами виявився повний безлад. Через рахунки “Корпорації монстрів” по президентському проєкту пройшло 362 мільйони гривень. Офіс президента стверджує, що всього через обидва благодійні фонди вони закупили допомоги на 374 мільйони гривень. Тобто за заявами Кирила Тимошенка виходить, що “Прайм” доклався десь округлено 12 мільйонами гривень.

Відомо, що лише у компанії “Водафон” “Прайму” перерахували 26 мільйонів у квітні. То якщо навіть взяти попередні наші розрахунки та презентацію Кирила Тимошенко, то відкритим лишається питання щонайменше ще про 14 мільйонів.

Але він не єдиний перераховував “Прайму” гроші.

Адреса фонду “Прайм” виявилась фейковою, а один із зазначених телефонів взагалі “поза зоною”. Додзвонитися вдалося за другим номером. Відповів сам голова фонду – російський бізнесмен Борис Баум

“Напишіть мені смску, я вам напишу, коли у мене буде вільний час. Добре?” – заявив він.

Тобто, 28 мільйонів точно заходили на рахунки “Прайму”. Але згадаймо, що казали представники ОПУ… Кирило Тимошенко згадував лише про 12 мільйонів. І тут два варіанти – хтось зі сторін або говорить неправду або приховує реальну інформацію.

Читайте також:  Кількість незадоволених діяльністю Зеленського українців зросла до 65%, – опитування

Так скільки грошей і від кого зашли у фонд і як їх витратили? Такі прості питання ми прописали і в офіційному запиті до керівника “Прайму” на його прохання. І ось – зустрічаємо пана Баума на виході з Офісу президента.

Два тижні так і не вистачило ані Офісу президента, ані Бауму, щоб відповісти на наш запит. Ні обіцянок, ні пробачень – прекрасне гасло Зеленої команди для ось таких історій. Але, відсутність відповіді – це теж відповідь.

Але головне, що було з’ясовано цим розслідуванням. Порятунок країни іменем президента та збір грошей з бізнесу – це велика фікція, загорнута у яскраву піар-обкладинку.

Сюжет – Watchdogs.Розслідування:

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал

Залишити відповідь