Буданов та Іран. Кого вивозили силами ГУР МО з Афганістану

0

Як друг громадянина РФ Гогілашвілі, головний розвідник Буданов багатих афганців в Іран вивозив.

Почнемо з кінця. Якщо новина у ЗМІ штучно розганяється – це одразу видно. Так сталося і з новиною щодо того, як ГУР МО вивезло з Афганістану деяких афганських «перекладачів» канадських збройних сил. Про це 21 серпня раптово з’явилося безліч однакових текстів у ЗМІ та таких самих однакових записів блогерів у соцмережах. Коштує такий розгін чимало. І навряд чи його можна пояснити лише піаром воєнної розвідки напередодні Дня воєнної розвідки 7 вересня.

29 серпня в канадській газеті The Globe and mail з’являється матеріал про те, як українські військові розвідники вивезли з Афганістану афганців – колишніх «перекладачів» канадських військових. Йдеться про так званий «Десятий загін», спецназ ГУР МО. Здавалося б, чудово, що ми допомогли канадцям з вивезенням їхньої агентури, але ця інформація якось не стикується із заявою заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна від 17 серпня цього року.

Фактично у ньому Єнін просить допомоги в інших держав у вивезенні українців.

Цікаво, що 25 серпня цього року ГУР МО на платній основі розповсюджує у ЗМІ статтю під заголовком «Російські спецслужби побоюються ГУР МО України та готують кампанію з дискредитації керівництва розвідки».

Варто зазначити що стаття вперше з’являється на сайті golos.ua (зливний бачок що належить дружині комуніста Петра Симоненка) і системно працює на просування російських вкидань.

Стаття взагалі ні про що, але є цікаві моменти. «У звіті вказується, що за час збройного конфлікту на Донбасі військова розвідка України суттєво збільшила свої технічні можливості, в тому числі завдяки співпраці з іноземними спецслужбами. Підтверджує це і директор російського Центру аналізу стратегій та технологій Руслан Пухов, акцентуючи увагу на впровадженні новітніх технологій управління та моніторингу. Також він зазначає, що інтеграція в НАТО відкриває ГУР МО України доступ до інновацій західної військової освіти та військового мистецтва та величезного масиву західних розвідданих.

Читайте також:  Динара Егеубаева – «торпеда» Дариги Назарбаевой толкает Казахстан в объятья путинского режима

Спецслужбам РФ ставиться завдання максимально перешкодити подальшому розвитку цієї взаємодії та розгорнути широку компанію з дискредитації керівництва ГУР МО України як в очах міжнародних партнерів, так і серед вищого керівництва України.

Крім того, наголошується на необхідності суттєво посилити роботу на міжнародному рівні з підриву довіри до України як довірчого, надійного та стабільного партнера.»

Схоже, що Буданов дуже боявся «широкої компанії з дискредитації керівництва ГУР МО України, як в очах міжнародних партнерів, так і серед вищого керівництва України». Про яку ж компанію йдеться? І тут ми знову згадаємо такого нелогічного Євгена Єніна. Взагалі, він часто робить заяви, які потім доводиться дезавуювати його керівництву. Чи то по дурості, чи під час міжвідомчої війни між ГУР МО Буданова та СЗР, до якої має відношення Єнін. А якщо згадати про те, як заступник генпрокурора Єнін свого часу видав РФ чеченського “добровольця” Тимура Тумгоєва… Ким би він не був, але  видавати будь кого РФії, це зашквар … отже можна зробити висновки.

23 серпня Єнін заявив у пресі: «Минулої неділі наш літак захопили якісь люди, — сказав Єнін. — Вони були озброєні, зокрема вогнепальною зброєю. У вівторок у нас фактично вкрали літак — він вилетів до Ірану з невідомою групою пасажирів на борту замість вивезти українців. Наші наступні три спроби евакуації громадян теж не були успішними, оскільки нашим пасажирам не вдавалося потрапити на територію аеропорту».»

В ЗМІ була інформація, що насправді до Ірану вирушили місцеві бізнесмени з сім’ями, заплативши за борт. Тобто ніякого викрадення не було, а було, по суті, просто викуплено український військовий борт. На борту були багаті шиїти-хазарейці, які заплатили за політ в Іран валютою, золотом та коштовним камінням. Тобто ніякого викрадення не було. Більше того, більшість так званих «афганських біженців», яких вивозили українськими літаками з Кабула, також купують собі місця на борту за великі гроші.

Читайте також:  Война Украина Россия – в РФ уничтожают технику, строящую укрепления на границе с Украиной – ЦНС

Незабаром речник МЗС України Олег Ніколенко спростував інформацію про «захоплений» літак. Він наполягає, що всі літаки, які залучала Україна для евакуації з Афганістану, безпечно повернулися.

За словами Ніколенка, заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін загалом пояснював безпрецедентний рівень труднощів, з якими доводилося стикатися дипломатам, щоб витягти українців.

“Маємо розуміти, що ситуація в аеропорту наближена до хаосу, багато людей намагаються зачепитися хоча б за якусь можливість залишити країну. Потрібно було забезпечити, щоб необхідні люди сіли на необхідний літак в безпечних умовах, і далі безпечно повернулися додому”, – зазначив Ніколенко.

Відразу ж після цього Буданов розвиває у мережі бурхливу діяльність з поширення на платній основі інформації через проросійські зливні бочки у тому, що РФ готує деякі кампанії з дискредитації ГУР МО перед західними партнерами і керівництвом України. А надалі – про супероперацію ГУР МО з вивезення з Афганістану канадської агентури.

Таким чином, чи то СЗР вирішила підставити Буданова і злила інформацію про «іранський рейс» через Єніна. Чи то Єнін просто збовтнув зайвого і перелякав Буданова. Адже справді, тим самим представникам НАТО буде складно пояснити, чому українські військові відправляють якихось незрозумілих людей до Ірану – одного з головних ворогів для НАТО. Ну, а з комерційною складовою мабуть вже порозумілися із Зеленським та Єрмаком. Де, що золото і коштовності від багатих шиїтів.

Є підстави вважати, що одним із організаторів «іранського підробітку» ГУР МО був Посол України у Таджикистані Василь Серватюк. Він же займався евакуацією з Кабула якоюсь нелегальною українсько-грузинською ПВК. Чим вона там займалася – не зовсім зрозуміло. Можливо, охоронними заходами, а потім і бізнес із вивезення багатих шиїтів підвернувся.

Читайте також:  Кидиевка (Стаханов). ВСУ уничтожили на Донбассе один из главных военных складов РФ (ФОТО, ВИДЕО)

Чим закінчиться ця історія – поки що незрозуміло. Всередині України резонансу не буде. Всі свої, Буданов, Гогілашвілі, Зеленський, Єрмак … Інформаційні кампанії із «заміщення» скандалів в Офісі Президента працють добре. Варто згадати як ОП всима силами витісняє та зміщує акценти по «вагнергейту» чи по безглуздому викраденню судді Чауса з Молдови, тим самим Будановим та Кондратюком (під питанням)
 
Для НАТО «лівий» бізнес Буданова теж мало цікавий. Найцікавіше контакти з Іраном цієї компашки.

Залишити відповідь