Чауса перевозили в багажнику авто, що належить посольству України – молдовські ЗМІ

0
Глава МВС Павло Войку повідомив, що прикордонники не мають права перевіряти транспорт, що належить диппредставництвам

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Молдови Ауреліу Чокой викликав очільника МВС Молдови для звіту щодо викрадення у Кишиневі судді Чауса. Про це повідомляють молдовські ЗМІ.

Коментуючи інформацію про те, що українського суддю Миколу Чауса вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, глава МВС Павло Войку повідомив, що прикордонники не мають права перевіряти транспорт, що належить диппредставництвам.

Войку повідомив Чокою, що відразу після отримання інформації про викрадення МВС задіяло всі свої спецпідрозділи. Також Прокуратура по боротьбі з оргзлочинністю і особливих справах порушила кримінальну справу.

Як і раніше повідомляв глава МВС, відомству вже вдалося встановити особи частини організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного. Також поліцейські виявили три автомобілі, на яких скоїли викрадення Чауса, встановили маршрут, яким їхали злочинці, і коло підозрюваних. Це іноземні громадяни, які виїхали з Молдови в Україну.

Як зазначив Войку, інформацію про цих людей ретельно перевіряють. На сьогоднішній день держустанови, за словами Войку, отримали кілька відповідних доказів по справі, зокрема відеозаписи, документи та відбитки пальців. Водночас Войку підкреслив, що він багато в чому покладається на плідну співпрацю з правоохоронними органами України.

Що стосується інформації про те, що Чауса вивезли з Молдови в багажнику машини з дипломатичними номерами, Войку зазначив, що у диптранспорту особливий статус, і відповідно до міжнародних угод, прикордонники та митники не мають права його перевіряти.

Слід зазначити, що в одному з телеграм-каналів з’явилася інформація про те, що Чауса вивезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України в Кишиневі. Як повідомило джерело, цей автомобіль виїхав за “зеленим коридором”, уникнувши перевірки на кордоні.

Адвокат Чауса Сергій Лисенко наголосив, що на сьогодні в Молдові відсутні рішення, які дозволяють екстрадицію Чауса до України.

Читайте також:  Война в Украине – оккупант пожаловался, что в России уже некого мобилизовать – аудиоперехват ГУР МО

“Юридичних підстав появи Миколи Чауса в Україні немає”, – зазначив адвокат Лисенко.

Як повідомляв “Цензор.Нет”, Справа судді Чауса фігурувала на так званих “плівках Труби”, які були записані у кабінеті ексдиректора ДБР 2019 року. Нібито заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов давав Трубі вказівки, як діяти в справі судді Чауса: його потрібно “оточити страхом невідворотності покарання”, допитуючи дружину, матір і адвоката: “Його треба зараз #бати”, – формулює Смирнов головне завдання Трубі.

“З розмови зрозуміло, що Смирнов – куратор правоохоронних органів”, – писав Telegram-канал “Трубу прорвало”. Із записів також стає зрозуміло, що Смирнов сам переписувався з Чаусом і заманював його в Київ.

Суддю Чауса викрали невідомі 3 квітня у центрі Кишинева. Інформацію щодо викрадення підтвердила прес-секретар поліції Кишинева Наталія Статі. “Чоловіка у віці 54 роки викрали троє чоловіків. Інцидент стався біля житлового будинку у столичному секторі Центр. Поліцію сповістили о 13:15. Зараз органи слідства з’ясовують обставини того, що сталось, порушена кримінальна справа”, – повідомила вона.

Нагадаємо, обурення з приводу викрадення людини у центрі столиці висловила президентка Молдови Мая Санду.

 

Залишити відповідь