До яких наслідків призводить зубний біль

0

Кожен хоче мати здорові зуби. І не лише заради чарівної посмішки, хоча і вона важлива. Адже на неї можуть відповісти посмішкою. Обмін позитивними почуттями, як свідчать психологи, запорука хорошого настрою, а значить і здоров’я. Воно залежить, перш за все, від наших емоцій, думок, стосунків з ближніми. Цей факт нині визнає навіть алопатична медицина, яка здебільшого займається симптомами, а не глибинними причинами недуги. То ж розглянемо причини та наслідки зубного болю.

Чому болять зуби

  • Карієс. Є однією з головних причин страждань від хворих зубів. Його підступність проявляється у тому, що він попервах розвивається без очевидних симптомів. Не всі знають, що карієс вперше сигналить тоді, коли зуби стають чутливими навіть до температурних впливів, не кажучи вже про механічні чи хімічні подразнення. Якщо склянка холодної води чи кислого соку викликає неприємні відчуття а, тим більше, біль – значить карієс розпочав свою руйнівну дію. Лікування карієсу потрібно розпочати негайно.
  • Пульпіт. До запалення пульпи зуба, зазвичай, приводить вчасно не вилікуваний карієс. Наслідок – ще більше руйнування зубів і нестерпний біль, який виникає сам собою.
  • Періодонтит. Симптомом цього гнійного запалення ясен навколо зубного кореня є сильний біль при найменшому надавлюванні на зуб. Окрім того, що людина не може жувати, вона наражає на запальні та руйнівні процеси свої ясна.
  • Механічні пошкодження. Ушкодження зубної емалі, тріщини та інші травматичні наслідки негативного впливу на зуби роблять беззахисним чуттєвий дентин. То ж причиною раптового болю у випадку пошкодження емалі може стати будь-який зовнішній вплив на зуби.
  • Зуби мудрості. Прорізаються в нижній щелепі у 16 – 26 років. Що часто супроводжується болем, оскільки у цьому місці відбуваються запальні процеси. Зуби мудрості – одна з важливих причин відвідування стоматолога з дитячого віку. Адже лікар може спрогнозувати у дитини 7-11 років, чи вистачить у щелепі місця для майбутнього прорізання останніх зубів.
Читайте також:  Опасности содержания свинца в питьевой воде

Чому не можна терпіти зубний біль

Зубний біль виникає внаслідок того, що наша свідомість «розлита» по всьому тілу. Чим більше людина може фокусувати свою свідомість, тим менше вона реагує на больові симптоми. Відомо, що йоги здатні не лише не відчувати біль, а й зупиняти кровотечу в наскрізь проколотому тілі. То ж відчуття болю тісно пов’язане зі станом нашої нервової системи. І саме на неї біль впливає вкрай негативно, руйнуючи нервові закінчення і клітки головного мозку.

Хронічний біль, який виникає при невиліковній хворобі, провокує нервові зриви, дратівливість, відчуття тривоги й може призвести не лише до психіатричних, а й до тілесних захворювань. Перш за все, це судино-сердечні недуги. Спеціалісти твердять, що біль провокує негативні фізіологічні зміни в клітинах організму, що зайвий раз підтверджує вчення про психосоматичну природу будь якої хвороби.

Терплячи головний біль, причиною якого переважно є спазм судин, ви піддаєте їх руйнації через циклічність цього процесу. Біль провокує вироблення адреналіну, а той, у свою чергу, викликає спазм судин, в результаті чого стан людини лише погіршується. Зубний біль є одним із найбільш сильних і підступних, оскільки він важко піддається лікуванню і може ввести хворого в стан больового шоку або навіть коми.

Враховуючи, що зубний біль завжди сигналить про запальні процеси, він вимагає негайної допомоги стоматолога. Адже ви на якийсь час можете зняти лише симптоми хворобливих відчуттів, тоді як сама хвороба буде викликати новий біль. І продовжувати руйнувати ваші зуби та ясна. Тому на втрачайте час та звертайтесь в стоматологію Elma. Київ м. Позняки вул. Анни Ахматової, 30 оф. 514а (2 поверх).

Біль настільки небезпечний для людини, що навіть створено його шкалу. Наприклад, помірний біль за цією шкалою від 4 до 7 знімається анальгетиками на 4-5 годин. Він, на час утихомирений, зазвичай, не порушує нічний сон. Між тим, не сподівайтесь, що хворі зуби, які тільки почали непокоїти, будуть вас довго тримати в цих больових межах. Дуже швидко больовий поріг виросте до рівня 10. Тоді сон стає неможливим, а біль затихає на кілька годин тільки завдяки сильним опіоїдним препаратам, які не кращим чином впливають на центральну нервову систему.

Читайте також:  Колоноскопія кишечника: показання та протипоказання

То ж не варто її руйнувати, терплячи біль і знімаючи ненадовго її симптоми. Нинішній рівень стоматологічних послуг в Києві дозволяє розв’язати будь-яку проблему ротової порожнини. Хороша стоматологічна клініка допоможе вам вберегли свої зуби та ясна від руйнації й назавжди забулися про кошмари зубного болю.

Джерело: https://elma.net.ua/zubnaya-bol-prichiny-i-sledstviya/

Залишити відповідь