Інвестиції в нерухомість Казахстану. Плюси та мінуси

0

Інвестиції в нерухомість менш ризиковані, ніж вкладення коштів у стартапи, бізнес та торгівлю на біржі. Найперспективніше вкладати гроші в новобудови у великих містах. При цьому існує прямий зв’язок: чим більше місто, тим вигідніше інвестувати гроші в нерухомість. Зокрема це стосується житлової нерухомості, що пов’язано з різницею ліквідності на неї в різних містах.

Переваги інвестицій в нерухомість Казахстану

  • Стабільність. Незалежно від сезону, економічної та політичної обстановки житлова та комерційна нерухомість Казахстану стабільно користується попитом.

  • Постійний ріст вартості активів.

  • Джерело пасивного доходу. Здача нерухомості в оренду практично не потребує зусиль з боку інвестора.

Недоліки інвестицій в нерухомість Казахстану

  • Довгий пошук ліквідних об’єктів. Ліквідність – це можливість швидкого продажу активів без фінансових втрат у вартості. Низька ліквідність нерухомості означає, що її складно продати за реальну вартість.

  • Тривалий період окупності. Для довгострокового інвестування характерний термін окупності 8-10 років як житлової, так і комерційної нерухомості при однакових фінансових вкладах.

  • Податки. Власник нерухомості повинен сплатити податок на майно або податок на прибуток. Після продажу нерухомості також потрібно сплатити податки.

Де брати гроші на інвестиції?

Очевидно, що інвестиції в нерухомість супроводжуються великими фінансовими витратами, проте, якщо коштів недостатньо, можна застосувати один з наступних способів:

  • Іпотека. Найпоширенішим способом залучення коштів на купівлю нерухомості є іпотека. Кредит під заставу нерухомості. Перевагою цього методу є те, що щомісячні платежі по іпотеці можна оплачувати прибутком, отриманим з оренди. За правильної купівлі та оренди нерухомість перейде у власність інвестора, кредит за яку погашає орендар.

  • Залучення соінвесторів. У Казахстані ідея спільного інвестування перебуває на стадії розвитку. На даний момент досить важко знайти партнерів, які будуть готові на рівних частках претендувати на доходи від нерухомості, не втручаючись у отримання прибутку. Якщо є можливість задіяти в інвестиційному проекті знайомих чи родичів, то інвестиції стануть меншими і значно вигіднішими.

  • Краудфандінг. Досить нова ідея у Казахстані. Вона полягає у колективному фінансуванні. Можна реалізувати проект, який залучатиме інвестиції для подальшого вкладення в нерухомість.

Читайте також:  Профільна труба якого розміру найпопулярніша

Де шукати нерухомість Казахстану?

Інвестиції – це послідовний аналіз, тому не слід розпочинати пошуки нерухомості для вкладень одразу після отримання грошей. Ретельно ознайомтесь з пропозиціями на ринку, дослідіть попит, визначте важливі критерії пошуку та цінову планку. А подивитися варіанти об’єктів можна на сайті korter.kz, де є як первинка з новобудовами, так і вторинка.

Якщо будете дивитися новобудови, то особливу увагу слід звернути на такі фактори як досвід роботи та відгуки про забудовників. Чим солідніший досвід роботи, тим більша ймовірність того, що будівельна компанія дотримується законодавства, проводить грамотну фінансову та маркетингову політику. Популярними в Казахстані забудовниками є Qazaq Stroy та Sensata Group, детальну інформацію про яких ви також можете переглянути на сайті Кортер, враховуючи всі побудовані ЖК, наявні планування та актуальні ціни.

Залишити відповідь