Літієві батарейки – призначення та особливості вибору
Сучасні літієві батарейки представлені безліччю варіантів та типів, як за формою та розміром, так і за хімічним складом. Вони широко застосовуються в багатьох пристроях у різних сферах діяльності людини. Саме тому серед безлічі моделей та форм завжди знайдеться найкраща літієва батарейка, тобто елемент з відповідними розмірами, функціоналом та характеристиками. Але вибираючи серед багатьох варіантів, краще купувати джерела живлення від відомих виробників, таких як SAFT (Франція), Tadiran (Ізраїль), АСТ та інших.
Широке поширення та застосування літієвих батарейок легко пояснюється їх технічними характеристиками та можливостями. У більшості моделей постійний струм становить 0,1-1,8 А, а імпульсні струми досягають 4 А, робоча напруга починається з 1,2 або 1,5 В, проте частіше складає 3 В. Висока питома ємність, довгий термін служби – від десяти років і вище та низький саморозряд – 1-3% на рік дають змогу використовувати їх практично скрізь. Особливим попитом літієві батарейки користуються у наступних сферах:
- професійна електроніка та вимірювальні пристрої ;
-
контроль та облік енергоресурсів;
-
сигналізації різного типу та аварійна, протипожежна безпека;
-
авіакосмічні системи, бортова апаратура;
-
Інтернет речей, побутові пристрої;
-
транспортні системи контролю;
-
воєнна та оборонна сфера діяльності.
Батарейка літієва дає потужний і стабільний струм тривалий час, тому різноманітність областей застосування вимагає уважного підходу до характеристик та можливостей джерел живлення цього типу. Перед вибором слід уважно вивчити вимоги і технічну документацію пристроїв до яких ви плануєте придбання літієвих батарейок. Слід пам’ятати, що в більшості побутових приладів, наприклад, у годинниках, кухонних терезах, іграшках та інших дрібних приладах частіше застосовують батарейки літієві напругою 1,5 В. Це більш потужній аналог стандартних лужних або сольових елементів типів ААА, та АА, якій працюватиме протягом тривалого часу. Вони коштують дорожче, проте працюють набагато більше ніж аналоги, тому сумарні витрати стають меншими і їх застосування виходить біль доцільним. Літієва батарейка напругою 3,6 має вузьку спеціалізацію і не підходить для простих побутових пристроїв. Найчастіше вона має пелюсткові або аксіальні дроти для постачання струму на клеми приладу і тому не може приєднуватись до роз’ємів іншого типу.
Джерело: https://primetrade.com.ua/product-category/elementi-zhivlennia/