Моралі українська влада не має. Нерозслідувана справа Трухіна це ще раз показала
07.02.2022 0Ситуація з розслідуванням причетності нардепа Олександра Трухіна до ДТП на Бориспільському шосе – сюр. Вона ще раз показує абсурдність нашої влади
Важко практично неможливо уявити ті моральні страждання, які зазнає депутат Олександр Трухін у зв’язку з виключенням з партії “Слуга народу”. Вражає уяву та швидкість ухвалення цього партійного рішення, прийнятого головою партії Оленою Шуляк вже наступного дня після публікації скандального відео. “Це означає припинення його повноважень як голови Полтавської обласної організації партії”, – суворо цитує партійний прес-секретар заяву Шуляка. Як усе прогресивно – жодних партзборів та парткомісій: голова партії та прес-секретар усе вирішили та оголосили.
Не потрібні, як виявилося, суди, експертизи та докази, на які чекали довгі шість місяців правляча партія та уряд, сумно киваючи на правоохоронців, які нікуди не поспішають.
А як соромно Давиду Арахамії за поведінку Олександра Трухіна, то взагалі неможливо уявити! І його колегам, виявляється, раптом стало соромно… Несподівано з’ясувалося, що (цитую Арахамію) “в інших питаннях Олександр Трухін має співпрацювати зі слідством, щоб уже не нам, а суспільству відповісти на питання, що стосуються ДТП і всього, що відбувається після нього.”.
Цілих шість місяців ви всі разом не могли спитати свого товариша по партії та парламентській лаві, хто таки був за кермом, скільки ти випив, і навіщо валяєш дурня! Шість місяців ми спостерігали широко відкриті, здивовані очі міністра внутрішніх справ, безглузді заяви, зокрема й президента-лідера партії: мовляв, усі живі, у чому проблема?
Чи не ви всі разом, включаючи міністра та поліцейських начальників, півроку переконували всіх нас у тому, що банальне п’яне ДТП розслідувати жах як складно ? У тому, що камери чи то не працювали, чи їх взагалі не було, і що свідків аварії, в якій постраждало шість (!) людей, взагалі неможливо знайти, і взагалі всі зникли, забувши залишити адресу.
Тепер, виявляється, їм соромно. Тепер Арахамія виправдовується: “Ми чекали на офіційні та переконливі результати розслідування ДТП, на місці якого бачили Олександра Трухіна. Але кадри з натільних поліцейських камер говорять більше, ніж він може сказати на свою виправдання”.
Сьогодні ситуація виглядає так, що, швидше за все, партійні та урядові друзі Трухіна, всі знали, відео і з камер поліцейських, і з інших, нібито непрацюючих по всій трасі слідування Audi, дивилися. Так що, схоже, всім рядовим і начальницьким поліцейським, ДБР і прокурорам давно було ясно, хто винен в аварії.
Але життя ще раз підтвердило, що не лише рукописи, а й флешки не горять. Показане УП відео з камери поліцейського, певен, далеко не єдине. Записи, швидше за все, поки що лежать у затишному місці, але все одно ми їх рано чи пізно побачимо.
З перших хвилин після ДТП було очевидно, що відповідальність доведеться нести саме кримінальну, про це свідчили показані ще тоді кадри та фотографії. Було видно, що постраждали люди – питання лише у тяжкості травм – і від цього залежить кваліфікація кримінального злочину. Але цього виявилося замало, і сам Трухін прямо на місці аварії, та його кабінетні покровителі наговорили та наробили ще з десяток посадових злочинів.
Навіть не юристу, а звичайному водію, зрозуміло, що поліцейським, які прибули на місце аварії, картина була зрозуміла, а для того, щоб встановити, хто ж був за кермом автомобіля, не потрібні довгі та складні експертизи.
Цілком зрозуміло, що якщо досі (офіційно) не з’ясувалося, хто ж був за кермом злощасного Audi, то, схоже, всі чотири особи, які перебували в ньому, скажімо делікатно, продовжують порушувати закон і прокладати собі шлях на лаву підсудних.
Залишимо на хвилину того, хто був за кермом і винен у скоєнні аварії, – він справді має право не свідчити проти себе. Але в машині було ще три людини, вони точно знають, на якому місці хто знаходився. Тепер вони або прикривають злочинця, або лжесвідчать. Або те й інше разом. До уваги тих, хто перебував у машині: і перше, і друге кримінально карається.
Продемонстровані країні кадри підтвердили дуже важливу істину: рядові поліцейські можуть розслідувати ДТП, районний поліцейський слідчий поставити в ньому крапку, навіть якщо його учасником (і потенційним винуватцем) є народний депутат. Чому ж у це і подібні розслідування виявляються втягнуті міністри, генпрокуратура, парламент?
Відповідь, як завжди, в області моралі, з якою у влади проблеми!
У сусідній слов’янській країні правоохоронці колись були дуже корумпованою кастою. І називалися, до речі, міліцією. Зі зміною, так би мовити, соціального устрою, змінилася і назва правоохоронного органу. Як і в нас, він став називатися поліцією.
Змінювалися люди, змінювалися закони та підходи до їх виконання, дедалі менше поліція орієнтувалася на політиків, а більше на закон. Поліцейські завоювали повагу та й самі стали себе поважати.
Але часи змінюються, і одного разу політики спробували вплинути на своїх опонентів за допомогою правоохоронців. Наступного дня на антенах усіх поліцейських машин з’явилися білі стрічки – знак поліцейського протесту (страйкувати їм заборонено). А поліцейські начальники публічно заявили: ми пройшли важкий шлях декомунізації, тепер підкоряємося лише закону і не дамо втягнути поліцію в політичні розбірки чи поставити поліцейських під політичний вплив.
Чи на шляху Україна до реальної деполітизації правоохоронців? Відповідь великою мірою залежить від результату розслідування ДТП на Бориспільському шосе.
Поділитись посиланням:
- Натисніть, щоби поширити на Twitter (Відкривається у новому вікні)
- Натисніть щоб поширити через Facebook (Відкривається у новому вікні)
- Натисніть щоб поширити через Telegram (Відкривається у новому вікні)
- Натисніть щоб поширити через WhatsApp (Відкривається у новому вікні)
- Натисніть, щоби поширити на Pinterest (Відкривається у новому вікні)
Матеріали по темі:
- Ігнорує виборців: на окрузі Трухіна у Марганці хочуть відкликати скандального нардепа
- "Звозив "чорну" готівку, перераховував у Києві і заносив до офісу": "ексслуга" Дмитрук назвав Трухіна "гаманцем" ОПУ
- Міська рада Сміли відмовилась розглянути можливість перейменування вулиці "єдинороски" Терешкової на честь загиблих у війні
- Вадим Слюсарєв: член партії "Слуги народу" виїхав до Росії напередодні вторгнення в Україну
- Олена Шуляк, Семен Кривонос та мутні схеми у будівництві