Майже тисяча старих будинків може обвалитись внаслідок забудови центру Одеси | –
Одеські комунальники не відреагували на численні повідомлення мешканців будинку на вул. Ясній про витік води. У підсумку бездіяльності комунальників чотири квартири були зруйновані внаслідок обвалу, а з будинку довелось евакуювати 25 мешканців. Яке майбутнє чекає на стару Одесу та що стало каталізатором численних руйнувань? З’ясовував Кирил Вольний.
Зазначимо, що після низки обвалів в історичній частині Одеси чиновники все ж заворушилися і влаштували позаплановий огляд аварійних та старих будинків. Все, що вони поки що змогли зробити — це порахувати їхню кількість.
Статистика дійсно вражає: чиновники констатували, що зараз в Одесі 263 аварійних будинки, кожен з них може впасти наступним. А ще – 613 старих будинків, тобто зношених більш ніж на 61%. Крім того, 143 будівлі розташовані поруч із будівельними майданчиками, що створює для них додаткову небезпеку.
Та навіть така велика кількість небезпечних будинків, радше, — занижена. Про це неофіційно говорять навіть в одеській мерії.
«Офіційно присвоєння статусу «аварійний» — це довгий і складний процес. Тому реально таких будинків набагато більше. Особливо смішно в цих документах виглядає ЖКС «Хмельницький» — всього три будинки, це абсурд. Радше, як слід за Молдаванку навіть і не брались», — коментує інсайдер.
Вивчаючи цю тему, ми насамперед намагались зрозуміти причини регулярних обвалів одеських будинків. Стало ясно, що вапняк та черепашник, з якого вони побудовані, потребує належної уваги та якісного обслуговування з боку комунальників, чого, на жаль, немає.
Та проаналізувавши всі випадки обвалів, що трапились за останні чотири місяці, команда «у» знайшла ще одну цікаву закономірність: майже в кожному випадку біля постраждалих об’єктів відбувались будівельні роботи.