Милтон Груп | Milton Group Давида Тодуа обдурила людей з 50 країн на більш ніж $ 70 млн

0

Остен Моріан, 75-річний столяр на пенсії, живе неподалік від Полярного кола на півночі Швеції. Близько пів року тому чоловік відгукнувся на оголошення в соцмережах вкластися в біткоїн, так звану цифрову валюту. Погодившись, він віддав усі свої кошти та навіть взяв кредит під величезний відсоток. Однак замість обіцяного прибутку чоловік залишився без даху над головою.

За вказівками людей, які представилися працівниками компанії Finix Capital, чоловік перерахував близько 40 тисяч доларів (майже мільйон гривень,  РЕД.). Після отримання прибутку чоловік планував відремонтувати будинок і машину. Зараз же Остен Моріан вимушений жити у свого друга.

Остен — один із постраждалих від діяльності української компанії “Мілтон Груп”, яка пропонувала захмарні прибутки від вкладень у криптовалюту для своїх інвесторів. Журналісти Dagens Nyheter (Швеція), Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) та партнерських агенцій, серед яких “Слідство.Інфо”, упродовж декількох місяців досліджували її роботу. Репортерам вдалося поспілкуватися з понад сотнею жертв компанії, а також отримати чимало інформації від колишнього працівника фірми.

Остен Моріан, ошуканий мешканець Швеції/ФОТО Dagens Nyheter

Як розповідають постраждалі, вони знаходили оголошення про вигідні інвестиції у Facebook і, щоб дізнатися більше, залишали свої контакти. Уже незабаром — їм телефонували спеціалісти контакт-центру, які називали себе представниками західноєвропейських фінансових компаній. Співрозмовники наполегливо пропонували інвестувати у своє майбутнє, стверджуючи, що ті ніколи не пошкодують про цей вибір. Лише за минулий рік люди інвестували у криптовалюту 65 мільйонів євро. З опитаних журналістами жертв, ніхто так і не зміг повністю повернути свої заощадження.

Дехто з жертв звертався до правоохоронців у своїх країнах, однак про позитивні результати розслідувань наразі невідомо. Тим не менш, багато хто продовжує сподіватися повернути свої гроші або хоча б частину вкладень. Остен Моріан зі Швеції, щоправда, надію вже втратив: “Що залишається? Не залишається нічого, окрім як чекати смерті”.

“Ви можете продавати мрії”

У самому центрі Києва, неподалік Хрещатика, розміщується елітний торгово-розважальний центр Mandarin Plaza. У яскраво прикрашених павільйонах можна придбати брендовий одяг, взуття, ювелірні вироби та подарунки. Однак на верхніх поверхах центру продають зовсім інший товар. Там співробітники колцентру компанії “Мілтон Груп” пропонують своїм клієнтам “інвестиції в біткоїни”.

Працівники контакт-центру щодня здійснюють до 300 дзвінків. Офіс розділений на різні мовні підрозділи — російський, англійський, італійський та іспанський, кожен з яких орієнтований на ті чи інші регіони. Також працівникам вигадують інші імена, подібні до регіону, з яким вони працюють. Наприклад, українка Дар’я під час роботи стає “Даяною”, а хлопець із Сенегалу обирає собі більш звичне для Німеччини ім’я “Тод Кайзер”. Сам офіс ретельно охороняють, а працівникам навіть заборонено користуватися персональними телефонами на роботі.

Торгово-розважальний центр “Мандарин плаза” в Києві, де розташований офіс “Мілтон Груп”/ФОТО Dagens Nyheter

Як розповів шведським журналістам колишній працівник кол-центру “Мілтон Груп” Олексій (ім’я змінено,  РЕД.), клієнтам могли показувати у фейковому онлайн-гаманці величезні прибутки, які мали заохочувати їх інвестувати ще більше грошей. Однак це були лише цифри на екрані їхнього гаджета, насправді — жодних коштів на цих рахунках не було.

Хлопець розповів, що більшість працівників у кол-центрі не мають досвіду продажів фінансових продуктів. Під час тренінгів у компанії їх вчили “продавати емоції”: “Вони казали: ви можете продати мрії”.

За словами Олексія, працівники кол-центру добре усвідомлювали, що допомагають обманювати людей. Він розповів DN, що менеджерка з продажу, із якою він якийсь час працював, жартувала, що навіть у віці шести років вона мріяла “бути негідницею та красти гроші у людей”.

“Ця компанія, те, що вони роблять, це все фейк, все підробка, — розповідає Олексій. — Вони просто крадуть гроші у людей”.

Для працівників кол-центру також прописані спеціальні нотатки з порадами щодо мешканців тих чи інших країн, які начебто допомагають отримати більше коштів. Відповідно до записів, які опинилися в розпорядженні OCCRP, клієнти зі скандинавських країн, як правило, “старі люди, яким потрібно з кимось поговорити”. А от люди з Великої Британії чи Австралії, зазначають у записах, “все знають і впевнені, що їхні країни — найкращі у світі”.

Внутрішня база клієнтів компанії “Мілтон Груп” відстежує, скільки коштів інвестувала та чи інша людина. Також у базі персонал кол-центру зазначає результати спілкування з клієнтами. Як помітили журналісти OCCRP, які отримали скриншоти бази клієнтів, сторінки рясніють образами та кепкуванням із постраждалих.

Наприклад, у своїх нотатках щодо 67-річної шведки один зі співробітників офісу писав: “Продала дім, щоб вкластися, грошей нема, плаче”. А про вже згаданого Остена Моріана один із працівників “Мілтон Груп” зазначав: “Щомісяця “взуваю” його на щонайменше одну тисячу євро. Отримує пенсію 20-го числа, працює щовівторка”.

“Київські вовки” і зброя з позолотою

Компанія “Мілтон Груп” існує трохи більше трьох років. Відповідно до держреєстру, її власником є мешканець Грузії Іраклі Дадівадзе. Утім, працівники називають справжнім власником компанії іншу людину — ізраїльтянина з грузинським корінням Давида Тодуа. За словами джерела журналістів, він періодично з’являється в офісі компанії в оточенні охоронців. Також Тодуа належить платформа для онлайн-оплат Naspay, зареєстрована на Кіпрі. “Мілтон Груп” використовує її для обробки своїх “інвестицій”.

У своєму Instagram Давид Тодуа позує із позолоченим “калашниковим” та часто публікує фотографії розкішних автівок, припаркованих біля свого будинку.

Журналісти OCCRР помітили, що Тодуа поєднують ділові зв’язки з багатьма політиками в декількох країнах, а найбільше — з колишніми міністрами та іншими діячами партії “Єдиний національний рух” Міхеїла Саакашвілі, який до 2013 року був президентом Грузії.

Наприклад, Давид Тодуа в українських реєстрах згадується як Давіт Тодва. Чоловік є співвласником декількох українських фірм спільно з колишнім міністром оборони та директором фінансової поліції Грузії Давидом (Давитом) Кезерашвілі. Його у 2013 році звинуватили в отриманні 12 мільйонів доларів хабаря за те, що той “закривав очі” на масову контрабанду спирту в Грузію з України. Згодом політика виправдали.

Одна з компаній, якою Тодуа володіє спільно з Кезерашвілі, “Проджект Партнерс” працює в галузі програмування та обробки даних. Через “Проджект Партнерс” Тодуа та Кезерашвілі також володіють компаніями “Фірма Спец-трейдінг” та частково “Еліткомфортбуд”.

Читайте також:  Кілограм суші в Тернополі від Sushi Pizza 39

Директором компанії “Проджект Партнерс” є Гія Гецадзе — колишній заступник міністра юстиції Грузії. Цікаво, що таку саму посаду Гецадзе обіймав і в Україні до 2018 року. Співвласником “Еліткомфортбуд” є Петре Цискарішвілі, міністр сільського господарства Грузії за часів Саакашвілі та один з лідерів його партії “Єдиний національний рух”, а також член “Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі” та кандидат в нардепи України Іван Мосашвілі.

У коментарі для OCCRP Кезерашвілі підтвердив, що є бізнес-партнером Тодуа, однак зазначив, що йому нічого не відомо про компанію “Мілтон Груп”.

Зі слів персоналу компанії, генеральним директором “Мілтон Груп” донедавна був Якоб Кесельман, хоча, відповідно до держреєстру, директором фірми є Євген Воронін. У своїй сторінці в Instagram Кесельман називає себе “київським вовком”. Як і Давид Тодуа, у своїх соцмережах він також викладає фото зброї, дорогих подорожей та розкішних автомобілів.

У спілкуванні з журналістами OCCRP Давид Тодуа заперечив слова працівників кол-центру, які називають його “батьком” “Мілтон Груп”. “Я не є батьком жодної компанії, я гордий батько п’яти дітей”, — відповів він.

Якоб Кесельман, у свою чергу, зазначив OCCRP, що компанія не здійснює нелегальні операції, а також додав, що не знає, хто такий Давид Тодуа. За його словами, власником “Мілтон Груп” є українець.

На початку 2020 року компанія “Мілтон Груп” святкувала новорічну вечірку у стилі роману “Великий Гетсбі”. На ній були присутні, зокрема, Тодуа та Кесельман. Під час свого привітання Тодуа зазначив, що за минулий рік співробітники київського офісу заробили рекордні для компанії 65 мільйонів євро. Також на вечірці згадували про інші представництва — зокрема, у Грузії та Албанії.

Невідомі бренди та стратегії утримання

Працівники контакт-центру пропонують своїм співрозмовникам інвестувати в криптовалюту, представляючись брендами, які справді спеціалізуються на такій діяльності. Як дізналося OCCRP, “Мілтон Груп” використовували, зокрема, такі назви як CryptoMB, Cryptobase, Finix Capital та VetоeroBanc. Вирахувати реальних власників цих сервісів, на жаль, неможливо, адже більшість фірм зареєстровані у так званих офшорних зонах — на Маршаллових островах, Сент-Вінсенті і Гренадинах.

Безпосередньо переказ коштів від клієнтів відбувався через систему Western Union, інших банківських переказів та біткоїнів, також певні суми надсилалися на приватні рахунки. Водночас, як помітили журналісти OCCRP, у багатьох випадках для оплати використовували систему віртуальних кредитних карток під назвою Naspay. Ця компанія зареєстрована у Кіпрі та належить Давиду Тодуа. Утім, сам Тодуа заперечив будь-які зв’язки Naspay з “Мілтон Груп”.

Журналісти з’ясували, часто працівники кол-центру просили клієнтів встановити для “допомоги” з банківськими операціями програму, яка дозволяє віддалено управляти комп’ютером. З її допомогою співробітники “Мілтон Груп” могли здійснювати банківські операції замість клієнтів. Також у деяких постраждалих журналісти помітили спеціальне розширення (плагін) для браузера, що дозволяє змінювати код веб-сторінки.

Зокрема, таке розширення помітили журналісти при спілкуванні з жертвою “Мілтон Груп” із Чехії. Як вдалося дізнатися, плагін використовували для того, щоб показати підроблений переказ у понад 300 тисяч доларів, який нібито пішов на рахунок чоловіка. Насправді ж коштів не було на його рахунку.

Усього він втратив понад 200 тисяч доларів. Чоловік попросив не називати його імені, оскільки він не повідомив дружині про втрату заощаджень.

“Я шукав можливості для хороших інвестицій, щоб отримати гроші на пенсію і на свою дочку. Але я обрав поганий шлях”, — розповідає чех.

Для того, що утримувати своїх клієнтів якомога довше, працівники кол-центру використовують різні афери — зокрема, серед найпоширеніших є несправжні дзвінки від банкіра, податкової служби тощо. Насправді, замість працівника, наприклад, банку з клієнтом спілкується ще один працівник “Мілтон Груп”, який має переконати, що з його грошима все гаразд. Також, як вдалося дізнатися DN та OCCRP, деякі працівники можуть також називати себе адвокатами або відправляти підроблені листи з повідомленнями про нібито податкову заборгованість, яку треба сплатити, щоб гроші не заблокували.

ФОТО Dagens Nyheter

Так, мешканець Еквадору Алекс, який також став жертвою “Мілтон Груп”, позичив гроші у родичів, аби погасити податковий борг у Великобританії, про який йому повідомили офіційним листом. Як розповідає Алекс, ці кошти йому потрібно було внести, щоб можна було вивести прибуток від інвестицій.

“Через кілька днів моя дружина сварила мене, вона майже вигнала мене з дому”, — сказав Алекс журналістам місцевої агенції Plan-V.

Журналісти DN попросили шведського експерта з криптовалюти Льойфа Ніксона проаналізувати гаманці біткойна, які використовували “Мілтон Груп” для отримання платежів від клієнтів. Зокрема, Ніксон звернув увагу на адреси рахунків, які могли змінюватися кожного разу для нових платежів.

“Це як відкриття банківського рахунку, але ви не отримуєте номер рахунку; натомість, щоб внести кошти, щоразу ви отримуєте новий номер рахунку”, — пояснив він. На думку Льойфа Ніксона, “Мілтон Груп” має ознаки не зовсім законної діяльності.

Як повідомили журналісти Dagens Nyheter, колишній працівник “Мілтон Груп” Олексій погодився надати свідчення правоохоронцям щодо роботи компанії. Шведська поліція вже звернулася до Європолу для проведення міжнародного розслідування.

Журналісти “Слідства.Інфо” також звернулися до українських правоохоронців із питаннями, чи є компанія “Мілтон Груп” фігурантом офіційних розслідувань, та відповіді журналістам не надали, переславши запитання в Офіс Генерального прокурора. Відтак, після публікації редакція повторно спрямує запит до правоохоронців щодо фактів, оприлюднених у матеріалі.

Слідство.інфо

Доповнює інформацію АІН:

“Підсумовуючи про компанію Milton Group”

Головні моменти:

Основні посади компанії займають грузини. Деякі з них – колишні грузинські чиновники, раніше звинувачувалися в незаконній діяльності.

Єдиний офіційний бенефіціар Milton GroupІраклі Дадівадзе.

У розслідуванні DN власником називали Давида Тодуа. CEO Milton Group – Якоб Кесельман.

Тодуа володіє платіжною системою Naspay. Через неї проходило більшість операцій шахраїв.

Ще один бізнес Дадівадзе – фірма Lime Consulting. З чуток від анонімного джерела, компанія Lime Consulting може бути пов’язана з партнеркою Cashhunter.biz.

Серед вакансій в Lime Consulting переважають менеджери з продажу, здатні утримувати постійного клієнта і володіють шведською мовою:

Читайте також:  104-й десантно-штурмовой полк из Псковской области уничтожен львовскими десантниками (ФОТО)

У Давида Тодуа в Україні є кілька бізнесів, оформлених в партнерстві з колишнім міністром оборони і директором фінансової поліції Грузії Давидом Кезерашвілі. Його в 2013 році звинувачували у хабарництві і контрабанді спирту в Украіну.

Через спільну ТОВ «Проджект Партнерс» – яка також займається IT-програмуванням – Тодуа і Казерашвілі володіють компаніями «Фірма Спец-трейдинг» і частково «Еліткомфортбуд».

Директорами і уповноваженими особами в них призначені колишні грузинські чиновники. Так, керівник «Фірма Спец-трейдинг» Гія Гецадзе – колишній заступник міністра юстиції Грузії (ту ж посаду займав в Україні). А співзасновник «Еліткомфортбуд» – Петро Циськарішвілі, міністр сільського господарства Грузії часів уряду Міхеіла Саакашвілі

Коментарі

Акценти

Кто покрывает инвестиции в никуда? И при чем здесь «Милтон Групп»?

Украинские и иностранные журналисты не раз и не два рассказывали об окопавшихся в столичном «Мандарин Плаза» мошенниках, доводящих до банкротства и отчаяния поверивших им европейцев.

Конечно, группировку «Милтон Групп» можно назвать украинской лишь по географическому признаку, в ее состав входят граждане Украины, Албании, Израиля и Грузии. Но власть, которая не реагирует на тревожные разоблачения прессы, непосредственно виновна в том, что жертвами циничных афер успели стать жители многих европейских государств.

Иностранные журналисты очень точно выразили характер киевских афер, написав, что «главная цель мошенников продать эмоции, а не продукт». Все начинается с банального интереса жертвы обмана к криптовалютам и другим современным способам заработка, а заканчивается полным разорением клиента и многотысячными кредитами, взятыми через интернет-банкинг от его имени.

Засевшие в Украине аферисты обманули тысячи людей из более, чем 50 стран. Только за 2019-2020 годы они выманили у европейских «вкладчиков» больше 70 миллионов долларов, а общий доход ОПГ составил около 200 миллионов, шесть из которых (5,9 млн. $) были выведены из украинской финансовой системы через биржи Восточной Азии с семи адресов преступной корпорации.

Деятельность аферистов из «Милтон Групп», разоблаченная СМИ, не была пресечена, и сегодня наша страна покрылась целой сетью преступных колл-центров.

Европейцы продолжают искать способы дополнительного заработка и становятся легкой добычей операторов ОПГ, веря, что те помогут им сделать выгодные инвестиции. На самом деле, речь об инвестициях изначально не идет, и жертвами интернет грабителей уже стали жители Норвегии, Испании, Италии, Чехии, Сербии и Швеции.

То, что почти все они пенсионеры, придает выходкам махинаторов особенно жестокий характер, поскольку обманутые ими люди теряют все свои сбережения и обречены на нищенскую старость.

Новая волна возмущенного интереса к деятельности фальшивых «инвестиционных» интернет контор вызвана тем, что одному из журналистов удалось устроиться на работу в такую ОПГ и он получил доступ непосредственно к воровской механике.

Прежде это уже удавалось иностранному расследователю, сейчас же за кулисы воровской сети попал сотрудник украинского издания.

Его расследование показало, что в деятельности зловещей «Милтон групп», которая, как раковая опухоль, расползлась по городам и филиалам, мало что изменилось.

Нового сотрудника встречает уютный и хорошо охраняемый офис и стартовая зарплата в 1000 долларов США, которая, когда он освоит жульнические методы, быстро вырастает до 2 и даже 4 тысяч американских денег.

Еще меньше изменился инструктаж, который получает новичок и сами методы аферистов.

В Facebook и на других площадках размещают на рекламу, рассказывающую о знаменитостях, которые заработали огромные деньги на операциях с криптовалютой. Кроме социальных сетей, для привлечения клиентов используется реклама в мобильных приложениях.

Заинтересовавшихся европейцев направляют на сторонние сайты с еще большим количеством подобных историй и online контактами операторов Milton Group.

После того, как жертвы оставляют свои данные, «черные» операторы убеждают клиентов инвестировать небольшую сумму денег (около 500 долларов) и предлагают загрузить специальное ПО на их компьютеры, чтобы «финансовый помощник» мог удаленно управлять всеми техническими составляющими. Спустя некоторое время помощник просит жертву войти online в свой банк и показать свои счета.

При этом хакеры группировки устанавливают в телефоны обманутых ими людей популярную программу Team Viewer, используя которую, берут от их имени кредиты под 39% годовых.

Когда вкладчики начинают беспокоиться и требовать получения обещанной прибыли, «менеджеры» перестают отвечать, переключая их звонки на «юристов корпорации», которые предлагают жертвам обмана добиться выплат лично для них за отдельную плату.

Если что-то в работе мошенников изменилось, то лишь то, что сейчас работает не один грабительский колл-центр, а много. Впрочем, эксперты не сомневаются, что у филиалов украинского зла один хозяин, и то, что киевские IG-smart Company и Master Call работают, как под копирку, подтверждает это утверждение.

Чума «черных инвестиций для европейцев» перекинулась и в западную столицу страны. Во Львове филиалы ОПГ «Милтон Групп» расположены по адресам:

  • ул. Героев УПА-73,
  • ул. Зеленая-238,
  • ул. Шевченко-111 и
  • ул. Научная-7д.

Расследование выяснило, что управляет львовской сетью махинаторов Андрей Варцабюк, 22-летний владелец, Ауди А7, Мерседеса и Лексуса ЕС, а помогают ему Юрий Вацковский и Сергей Намазанный.

Киевская «Милтон Групп» тоже превратилась в сеть, филиалы которой расположены по таким адресам столицы:

  • Пимоненко-13
  • пр. Победы-31
  • Сосюры-6
  • Боричив Тик-9а
  • Гетмана-1в
  • Антоновича-172

Расширился и список жителей Киева, причастных к организованному международному преступлению. В него вошли Леван Шаумян, Наталья Щербакова и Канян Гасимов. Все трое отрицают связь с ОПГ, избегают разговоров с журналистами и на удивление быстро переходят к угрозам.

Обнародованные имена аферистов и адреса преступных филиалов говорят о добросовестно проведенном расследовании, но вовсе не означают, что злодейство возродившейся в обновленном виде «Милтон Групп» будет остановлено и станет предметом следствия и суда.

Офис Президента до сих пор не отреагировал ни на один сигнал о деятельности группировки, о финансовой заинтересованности Национальной полиции говорят открыто, а обыски, которые три года назад провела в главном офисе махинаторов грозная СБУ, не зафиксированы даже в реестре якобы открытого уголовного дела.

Пожилые европейцы продолжают попадаться на удочку киевских аферистов и инвестировать заработанные за долгую жизнь деньги в собственную нищету.

Обвинять их в корысти и легкомысленности бесчеловечно. Эти люди живут в странах, где полиция и прокуратура защищают их право на финансовые вложения, а государство не считает возможным закрывать глаза на преступную деятельность международной банды.

Оттого, что мошенники не вовлекают в разорительные аферы граждан Украины, США, Японии и Канады, их деяния не перестают быть уголовным преступлением, за которое украинский закон предусматривает наказание в виде 8-ми лет лишения свободы.

Читайте також:  Як підготуватися до послідовного перекладу: поради для спікерів та перекладачів

А нашему государству вообще не пристало оправдывать преступление тем, что оно совершено против иностранных граждан. Украина в своей войне критически зависима от доброго отношения и помощи европейцев, и отвечать на их доброту законодательным безразличием цинично и рискованно.

Впрочем, кое-что все же изменилось. Наша страна тяжело и запоздало, но все же стала кандидатом в члены Евросоюза, и предусмотренные этим статусом процедуры неизбежно исправят все угрюмые перекосы украинской жизни.

Владимир Зеленский хорошо понимает, что никто в цивилизованной Европе не станет иметь дело с президентом, который не контролирует криминогенную ситуацию в стране и позволяет красть благополучие у законопослушных граждан ЕС.

Аферист Давид Тодуа из Milton Group перенес аферу ООО Брейн Про Милтон Груп во Львов

Если почитать региональные новости, то становится очевидным: как только военные новости отступают, на арену снова выходит криминальные. И значительная часть этой преступности — иностранная. Некий Давид Тодуа и его омерзительный Milton Group (ООО «Брейн Про») грабил Европу, а власти до сих пор ничего не сделали с шайкой мошенников.

Всесторонней поддержке Украины мешает шлейф мошеннических схем. Не секрет, что одним из самых ужасных случаев была афера Milton Group. Что с ними сейчас? Хорошо ли им в тюрьме? Наивные! Все живы и здоровы: Давид Тодуа прекрасно себя чувствует на свободе.

Как работает мошенник Давид Тодуа из Milton Group?

Грузинское ворье не только шастает по форточкам в Одессе. Есть у них и «первая гильдия» мошенников. В Грузии не забалуешь — быстро упекут в тюрьму. А вот Украина оказалась удобнейшим местом для этой сволочи. Давид Тодуа и его Milton Group ограбили тысячи стариков и довели многих до нищеты и самоубийства. Как организаторы Milton поживают на Украине? Замечательно и по сей день. Во Львове якобы инвесткомпания Milton Group, подозреваемая в мошеннической схеме на более чем 70 млн долларов, продолжает работать в Украине – теперь во Львове и под новым брендом

Известные мошенники из «трейдерской» компании Милтон Груп попавшие под пристальное внимание европейских журналистов и правоохранительных органов. Выдержав паузу примерно в 1 год, решили махинациями вытеснить из поисковой выдачи Google расследования их преступлений которые проводили Шведские и украинские журналисты.

Напомним, компания которая была создана в Израиле в 2017 году и перебралась в киевский ТЦ «Мандарин Плаза», выманивала у европейских пенсионеров десятки тысяч долларов предлагая выгодные инвестиции и огромные дивиденты. Естественно бедные обманутые старики после этого навсегда прощались со всеми своими сбережениями.

Компанию создали выходцы из Абхазии, а покрывали их некоторые высокопоставленные грузинские чиновники.

И вот, как оказалось шумное дело ничем не закончилось, и мошенники продолжили свою преступную деятельность.

А чтобы люди которые захотят поинтересоваться их деятельностью не находили материалов расследования, хитрые делки решили забить поисковую выдачу информационным мусором – статьями про какой-то другой Милтон Груп и какого-то другого абхазца Давида Тодуа, руководителя Милтон Груп.

Статьи размещаются на различных мусорных сайтах с завидной регулярностью. Вот например на сайте Рівне Вечірне Милтон Груп создает системы освещения:

А вот на харьковском сайте рссказывают про карьеру Давида Тодуа который создал успешную компанию Милтон Груп в … Липецком районе.

И так далее и тому подобное. Такой инфомусор с завижной регулярностью вылазит в поисковой выдаче. Цель понятна – вытеснить материалы расследований про матерых мошенников.

Но такой финт ушами аферистам провернуть конечно не получится. Поскольку в нашей редакции заметив такую активность махинаторов решили освежить память читателей и опубликовать снова материалы расследования про хитрожопых аферистов.

Еще в мае 2018 года СБУ провела обыски в офисе преступной компании, отчитавшись в изъятии компьютеров и документов и открытии уголовного дела. Тогда казалось, что с группировкой покончено навсегда, но акция грозной службы странным образом сошла на нет. В судебном реестре нет упоминаний ни об этом обыске, ни о каких-либо других оперативных действиях в отношении Milton Gorup. 

Милтон Групп (Milton Group), она же Effire group, она же triada provide это мошенническая структура, позиционирующая себя как инвестиционная компания.

Возник преступный проект в Израиле, но в 2017 году власти этой страны запретили его деятельность, и аферисты перенесли свой черный бизнес в Украину, откуда, помимо прочего, координируются действия филиалов в Грузии, Албании и на Кипре.

Украинской группировку можно назвать лишь потому, что ее рабочий центр находится в Киеве, на верхнем этаже роскошного Mandarin Plaza. Состав махинаторов международен, а жертвами жестоких афер становятся граждане самых разных стран мира.

Давид Тодуа из Milton Group

На первый взгляд киевский офис Milton Group может показаться обычным колл-центром. Вход строго охраняется, а внутри перед компьютерами сидят в наушниках сотни погруженных в разговоры с клиентами продавцов.

Милтон Групп отличается от прочих объемами мошенничества и особой преступной методологией.

Центр разделен на отделы продаж по языковому принципу. Есть русский, английский, итальянский и испанский сектора, каждый из них ориентирован на определенный регион мира.

Клиентам со всего мира предлагается инвестировать деньги и криптовалюту на небывало выгодных условиях (4000% от вложенной суммы). Махинаторы импровизируют, на ходу придумывая себе иностранные имена, перемежают названия известных мировых банков и компаний с придуманными здесь же, под крышей Мандарин Плаза, брендами.

  • CryptoMB
  • VetoroBanc
  • AurumPro
  • Cryptobase
  • CryptoKartal
  • Virtual Stocks

 

Залишити відповідь