Овочі з теплиці: шкода чи користь

0

З настанням холодів зі столу більшості наших земляків зникають багато улюблені овочі та фрукти. На зміну свіжим помідорам та огірків приходить консервований провіант, а значить, позбавлений вітамінів і мінеральних речовин. Що ж заважає українцям весь рік наповнювати свої холодильники цілющими овочами і ягодами p теплиці? Адже сьогодні, у міру розвитку в Україні тепличного господарства, в більшості з них немає дефіциту.

Звичайно, хтось відмовляє собі у свіжої несезонного сільськогосподарської продукції через ціни на неї, що перевищують річну вартість. Втім, вартість таких овочах, як помідори, неприємно дивувала українців і влітку. Причина — нестача цього товару на нашому ринку у зв’язку зі скороченням його виробництва. Багато наших фермерів відмовилися вирощувати як польову, так і тепличну продукцію через відсутність чіткої державної політики в аграрному секторі, що проводилася старою владою. Сьогодні ситуація обіцяє змінитися в кращу сторону. Однак чи стануть від цього українці споживати більше свіжих овочів і фруктів в холодну пору року?

Виявляється, є і суб’єктивні чинники, які гальмують їх виробництво в теплично-парникових умовах. Проведене опитування говорить про те, що наш покупець з упередженням ставиться до продукції, вирощеної під плівкою або полікарбонатним покриттям. Головним джерелом сумнівів з приводу того, чи варто, чи не варто купувати взимку помідори чи огірки, є міфи про їх шкоду. А також ілюзії щодо безпеки продуктів, привезених з полів і городів.

Міфи та правда про теплиці, продуктах і людей

  • Міф перший: то, що ми купуємо влітку на стихійних ринках у приватних осіб, вирощено в домашніх умовах без мінеральних добрив;
  • Міф другий: мінеральні добрива приносять тільки шкоду;
  • Міф третій: влітку супермаркети пропонують екологічно чисті продукти з полів;
  • Міф четвертий: зимові овочі з теплиць виглядають так красиво тому, що вони напхані нітратами;
  • Міф п’ятий: до допомоги хімічних добрив для вирощування фруктів і овочів вдаються головним чином вітчизняні господарства;
  • Міф шостий: кожен, хто будує теплицю і привозить товар з неї на ринок, робить це з метою швидкого збагачення і готовий заради цього на будь-який підроблення;
  • Міф шостий: в холодну пору року можна обійтися і без свіжих овочів, замість них краще їсти більше м’яса, тому, що воно не шкідливо.
Читайте також:  Підживлення рослин у сучасних гідропонічних системах

Необґрунтованість більшості цих упереджень очевидна, якщо звернутися до фактів, а не жити старими уявленнями, підживлює різного роду чутками. Почнемо з того, що хімічні добрива вже давно не є прерогативою великих господарств, як це було в радянську епоху. Те, що пропонують бабусі й дідусі на ринку, також може бути напхане хімікатами, як і продукція з супермаркетів. Все визначає мотив: хто, що, скільки й навіщо вирощує як на городі, так і в теплиці.

Доступність мінеральних добрив дозволяє сьогодні вдаватися до їхньої допомоги будь-кому, хто працює на землі. За кордоном фермери використовують ті ж нітрати не менш (а часто і більше), ніж українські виробники. Більш того, сьогодні в Україні входить в моду виробництво екологічно чистої, в тому числі й тепличної продукції, яка відправляється і на експорт. Це пов’язано з тим, що все більше українців усвідомлює себе аграрної нацією і не соромиться цього. Адже саме харчові продукти, а не техніка, стоять в першому ряду найбільш життєво важливих товарів.

Потрібно також пам’ятати про те, що та ж селітра, як називається мінерал, що містить нітрати, поширена і в самій природі — землі, воді, нашому організмі. Так що справа в конкретному застосуванні того чи іншого мінералу. Важливо також пам’ятати, що «пристойний» вигляд тепличного помідора або редису пов’язаний не з наявністю в них «хімії», а, перш за все, зі швидкістю їх дозрівання під плівкою або полікарбонатом. Відрізняються вони від польових продуктів і своїм особливим сортом.

Не маючи можливості детально спростовувати всю наведену тут «міфологію», підживлює радіо «одна баба сказала», нагадаємо про те, що м’ясо, як правило, містить ще більше шкідливих речовин. Адже ними без розбору й усяку міру напихають тварин, призначених на забій.

Читайте також:  Як вибрати і де купити хорошу теплицю?

Своя теплиця вирішує багато проблем

Те, що свіжі овочі та фрукти потрібні організму і в холодну пору року, сумнівів не викликає майже ні у кого. Незамінним джерелом необхідних нам вітамінів і мінеральних речовин, тільки що зібрані тепличні продукти корисніші, ніж ті з них, які зберігаються в підвалах і на складах овочевих баз. При цьому потрібно пам’ятати, що крім вітамінів, у свіжих овочах і фруктах цінністю для організму мають і харчові волокна.

Є багато способів уникнути впливу шкідливих речовин в такій тонкій і важливій сфері життя, як харчування. Перш за все — це помірність споживання несезонних продуктів і їх відповідна попередня обробка. А починається вона з їх вимочування у чистій воді. Але найнадійніший спосіб гарантувати безпеку харчування — забезпечити свою сім’ю власною якісною сільгосппродукцією.

Споруда теплиці — справа не така складна, як видається. А процес вирощування в ній своїх овочів і фруктів приносить море задоволення тим, хто господарської по своїй натурі. Якість це — в природі українців. Так що всі витрати, включаючи особистий час і сили, швидко окупляться вже тільки від одного виду екологічно чистих фруктів і овочів на сімейному столі. Що вже говорити про той момент, коли рідні та близькі спробують на смаковий перший урожай, вирощений зі знанням і любов’ю.

Джерело: https://108.in.ua/produkti-iz-teplyci-vred-yly-polza – В Україні

Залишити відповідь