Приховання інфікованого коронавірусом у Києві: слідчі викликали на допит працівників клініки Eurolab

0

Слідчі запросили співробітників столичного приватного медцентру для надання пояснень з приводу можливого приховування позитивних результатів тестів на короновірус.

Про це кореспондента УНІАН повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

«Щодо позитивного тесту одного з пацієнтів, то зараз тривають слідчі дії. Щодо інформації про нові випадки приховування позитивних тестів, про що була інформація у ЗМІ, то зараз вирішується питання про долучення цієї інформації до справи. Службові особи цієї клініки були запрошені повісткою до слідчого для надання пояснень. Окрім того, слідчі понаправляли запити і до самої клініки, і до Міністерства охорони здоров’я щодо обставин отримання інформації по позитивних тестах» – сказала Максимець.

Водночас у медцентрі Eurolab кореспонденту УНІАН заявили, що не коментують інформацію ЗМІ про нібито приховування даних щодо позитивних тестів.

«Ми нічого не приховуємо. Це політика і неправда», – сказала співробітниця кол-центру, проте пообіцяла, що керівництво медзакладу вийде на зв’язок із журналістом агентства, однак за дві години очікування ніхто не передзвонив.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я не прокоментували цю інформацію ЗМІ.

УНІАН надіслало у МОЗ питання щодо інформації у ЗМІ з посиланням на правоохоронні органи, що нібито приватна клініка Eurolab приховала від санітарних служб інформацію як мінімум про 4 позитивних результати тестів на коронавірус, щоб отримати на нього відповідь під час щоденного онлайн-брифінгу, але учасники заходу не коментували цю ситуацію.

Як повідомлялося, 20 березня прокуратура Києва ініціювала проведення досудового розслідування стосовно службових осіб приватної медичної клініки, які не повідомили державні органи про пацієнта, хворого на коронавірус.

Читайте також:  Українська онлайн гра “Кyiv vs Corona” стала популярною по всьому світу. В неї грає вже більше 2 млн!

Згідно інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію, зробив тест в одному з приватних медичних центрів столиці. Проте центр не повідомив про позитивний тест пацієнта МОЗ і Центр громадського здоров’я. Діагноз підтвердила і надала інформацію державним органам України одна з німецьких лабораторій.

Відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України (Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань).

Окрім того, 23 березня у ЗМІ знову з’явилася інформація про ту саму клініку Eurolab, яка належить відомому бінесмену Андрію Пальчевському, що нібито її співробітники приховали від МОЗ дані про ще 4 позитивних тести на короновірус громадян, які нещодавно повернулися з курорту Куршавель. Результати обстеження були підтверджені у Німеччині, а німецькі медики поінформували про ці випадки МОЗ України, стверджують журналісти.

Залишити відповідь