Чим відбити атаку Су-35 на Україну?

0

Пам’ятаєте, як в Україну, починаючи з 2015 року, постачалися рухомі РЛС контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, виробництва Northrop Grumman і Raytheon. Їх США надавали нам безкоштовно.

AN/TPQ-36 Firefinder автоматично визначає місце розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів, одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї, при максимальній дальності 24 км.

Така РЛС годиться не тільки для виявлення та відстеження пострілів артилерії, ракетних пусків і контрбатарейного вогню.

Модернізована трикоординатна AN/TPQ-36A у сукупності з системою управлінням вогнем і ракетами повітря-повітря АІМ-120 AMRAAM здатна створити надійну систему ППО середньої дальності, типу норвезької NASAMS.
Кожна батарея NASAMS складається дозволяє одночасно вражати наліт 54-х літаків протягом кількох секунд
Комплекс призначений для захисту об’єктів та інших активів від повітряних загроз, таких як крилаті ракети, винищувачі, вертольоти або БПЛА
В 2009 році фіни вирішили замінити застарілі радянські Бук М1 на NASAMS II. Контракт обійшовся $3 млрд.
Минулого року, після того, як Хуйло почало погрожувати Литві, Норвегія передала Литві

свої ЗРК NASAMS III (National Advanced Surface-to-Air Missile System) на суму $100 млн.

Зараз Raytheon постачає в Катар системи земля-повітря NASAMS

з вдосконаленою ракетою середнього радіусу дії повітря-повітря AMRAAM-ER (наземний варіант розширеної дальності AMRAAM).

Всього 11країн закупили NASAMS Raytheon. Система Patriot використовується в 16-ти ​​країнах.
NASAMS саме завдяки використанню американських ракет АІМ-120 AMRAAM вважається надійною.
Зараз Kongsberg оновлює конфігурацію NASAMS II, замінюючи радари AN / TPQ-36 на більш спроможні 3D радари AN / MPQ-64 Sentinel з покращеною IFF для ідентифікація друга або ворога, відповідно до майбутніх стандартів НАТО. Додано комерційну комп’ютерну технологію (COTS), нову багатофункціональну радіостанцію та наземний оперативний центр ППО.
Читайте також:  Forbes: Ахметов за рік збільшив свої статки втричі
Угорщина теж підписала прямий контракт на постачання подібних систем із США.
Україна до війни мала приблизно 7000 км кордону, 5638 км, в т.ч. 1057 чорноморського (зараз він скоротився утричі) і 250 км. азовського. Точно не знаю, ліньки шукати дані, але біля 6500 км кордону нам треба перекрити засобами наземної ППО. Мінімально, якщо прибрати західний кордон, необхідно перекрити 5000-5500 км.
Тут досвід Норвегії може стати в нагоді.
На початку 90-х років ХХ ст, ще не маючи потужних ВПС, вони змушені були спільно з американцями створити мережу наземних РЛС під американські ракети АІМ-120А.
Кожна вогнева одиниця була розміщена на відстані 25 км.
Сьогодні повна нова батарея NASAMS 2 коштує $180 млн. але можна торгуватися з американцями, адже основна вартість системи, це ракети і РЛС створюється в США
NASAMS 2 складається з 12 ракетних установок і 72-х ракет AIM-120 AMRAAM. Тобто, кожна установка містить 6 ракет.
Також батарея оснащується: 8 радарами AN / MPQ-64 Sentinel F1 (удосконалений 3D-радар Sentinel X діапазону), кожен з яких контролює 25 км кордону, а також 1 центром управління вогнем, 1 автомобілем з електрооптичною камерою (MSP500) та 1 автомобілем з тактичною керуючою камерою (TCC).
Щільність ППО може бути більшою, але очевидно, що 1 батарея максимально може контролювати до 200 км. кордону (1 ракета на 2,7 км).
Потребу України важко визначити. Зважаючи на довжину небезпечного кордону (5,500 км) потрібно 30 батарей на суму $5,4 млрд.
Закупівля літаків, аби перекрити кордон проти Ху вчетверо дорожче, плюс набагато більші витрати в експлуатації як літаків, так і наземної інфраструктури.
Це звісно не значить, що літаки не потрібн, але потреба в них (вони несуть ті самі ракети) для захисту території зменшиться в рази.
Читайте також:  Борис Джонсон: Почему мы не даем Украине то, что ей нужно?

Насьогодні у Ху в повітрі немає нічого , що могло би протистояти ракетам АІМ-120, сучасним РЛС і засобам управління вогнем. І не буде, зважаючи на технологічну відсутність, ще десятки років.

Не бачив в наших ЗМІ нічого щодо такого варіанту побудови ППО в Україні.
Нині наша система ППО побудована на ЗРК Бук М1, якими в Грузії були збиті всі 4 російських бойових літака (1 дальній бомбардувальник Ту-22М та 3 штурмовики Су-25).
Успішного застосування Бук-М1/ Бук-М1-2/Бук-М2 проти швидкісних винищувачів ніколи не було. Тим більше, проти останніх Су-30 і Су-35 з сучасним радаром.
Сьогодні в середній дальності 35 км і до висоти 20 км ми розраховуємо на 72 ЗРК «Бук-М1» різного технічного стану. Кожен ЗРК озброєний 4-ма ракетами (288 ракет).
Така щільність ППО проти 200 нових винищувачів у Ху є явно недостатньою. І я не впевнений, що ППО України впорається саме з новими типами, чесно кажучи.

Залишити відповідь