Дубінський і Балога в числі “злісних прогульників” засідань ВР

0
ОПОРА проаналізувала всю роботу Верховної Ради дев’ятого скликання за рік.

Громадська мережа “ОПОРА” проаналізувала роботу Верховної Ради дев’ятого скликання, її законотворчу діяльність, тематики законопроектів, голосування, пропуски засідань та виступи депутатів та інше. Про це 28 липня повідомляють на сайті ОПОРИ.

У дослідженні зазначають, що за перший рік роботи у стінах парламенту IX скликання зареєстрували 2 161 проєкт закону. Це на 25% менше, ніж за аналогічний період роботи Верховної Ради попереднього скликання. Найбільшу кількість ініціатив внесли народні депутати – 86,3%, Кабінет Міністрів зареєстрував 9,7% ініціатив, а Президент подав 4% законопроєктів. Переважна більшість стосується економічної політики (32,4%), галузевого розвитку (22,7%) та правової політики (21%).

ОПОРА пише, що за майже рік роботи у парламенті відбулось 4 970 голосувань та понад 2 млн 74 тисячі натискань на кнопку системи “Рада”. Найчастіше народні депутати притримувались позиції “за” під час голосувань, що складає 38,2% від усіх натискань на кнопку. “Утримувалися” депутати у 30% випадків, голосували “проти” – 5,3%. У 12,7% випадків депутати були відсутні, а в 13,8% – не голосували (тобто фактично ігнорували голосування).

Також за рік роботи Верховної Ради цього скликання у її стінах поки менше “злісних прогульників”, ніж у попередньому. Загалом за рік роботи лише шість нардепів пропустили понад 50% засідань: Вадим Столар (Опозиційна платформа – За життя) – 79,8%, Вадим Рабінович (Опозиційна платформа – За життя) – 77,3%, Анжеліка Лабунська (ВО “Батьківщина”) – 70,1%, Дмитро Шенцов (позафракційні) – 60,9%, Олександр Дубінський (“Слуга народу”) – 59,3% та Віктор Балога (група “За майбутнє”) – 50,6%.

“Верховна Рада IX скликання у порівнянні з попереднім складом парламенту оновилась на 80%, дещо помолодшала, а представництво жінок у ній збільшилось на 9%. Крім того, вперше історії України у головному законодавчому органі з’явилась так звана монобільшість, тобто коаліція з однієї фракції “Слуга народу” (248 нардепів). Ці та інші фактори однозначно вплинули на перший рік роботи нового, вже дев’ятого, складу українського парламенту”, – пишуть у повідомленні.

Читайте також:  Тимошенко і Дубінський оскаржили "антиколомойський" закон у Конституційному суді

Залишити відповідь