Підбираємо газліфт

0

Меблі в сучасній кухні оснащуються найкращою фурнітурою, яка дозволяє спрощувати і полегшувати її використання. Наприклад, щоб дверцята плавно закривалися використовують доводчики.

Одним із таких елементів є газліфт.

Давайте докладно розглянемо навіщо він служить як і працює, і як правильно його підібрати.

Газовий ліфт або, як його ще називають, витяг або газова пружина, складається з таких частин:

  • металевий корпус,
  • упорний підшипник та шток,
  • газова капсула,
  • прокладки та ущільнювачі.

Газова капсула здебільшого заповнюється азотом.

В основному такий тип фурнітури встановлюють на дверцята шафок, які відкриваються вгору. Ліфт дозволяє плавно відкривати дверцята та утримувати її потрібному положенні.

Газпружини бувають кількох типів.

По-перше, вони бувають прямої та зворотної дії.

По-друге, відрізняються способом відкриття:

  1. Покрокове відкриття – фурнітура такого типу встановлюється лише для плавного відкривання та фіксації дверцят;
  2. Автоматичне відкриття – дозволяє відкривати дверцята ящиків простим натисканням для того, щоб користуватися дверцятами ручка зовсім не потрібна. А якщо доповнити механізм електричним приводом, ящик буде закриватися автоматично.

Але це ще не все. Після того як ви підберете потрібний вам тип пружини, потрібно буде визначитися з її технічними характеристиками та робочими параметрами. Це довжина, яку слід вибирати відповідно з розміру меблів і сила стиснення, або як ще кажуть – навантаження. Звичайно, можна розрахувати всі параметри самостійно, скориставшись формулою, яку розробили фахівці. Але до неї слід включати багато показників, які неспеціаліст навіть не знає. А можна скористатися середнім показником, який використовують виробники – для одного кілограма навантаження слід розраховувати силу десять Ньютонів. Виробники випускають амортизатори із навантаженням від десяти до двохсот Ньютонів.

Кого із виробників вибрати? В даний час популярністю користуються газові амортизатори компанії GTV.

Читайте також:  Сучасні дитячі майданчики в Україні

GTV – це висока якість фурнітури, довгий час роботи, великий вибір розмірів та моделей.

І на прикінці трохи про те, як дана фурнітура кріпиться. Існує лише два способи кріплення.

Перший метод. Кріплення за допомогою спеціальних пластин. Ці пластини виготовлені з металу і кріпляться до меблів шурупами. Такий спосіб відмінно підходить для фасадів із ДСП, МДФ та дерева.

Другий спосіб. Застосовується для фасадів з металу та пластику. При такому способі фурнітура кріпиться до спеціальних зʼєднань, які монтуються прямо на заводі.

Залишити відповідь