Як знайти хорошу веб-студію для створення інтернет-магазину

0

Спочатку розберемося, чим веб-студія відрізняється від рекламного агентства.

Агентство ширшого профілю виводить новий продукт ринку, управляє репутацією, працює з різними каналами просування бізнесу. Веб-студія відповідає за розробку та/або дизайн конкретного проекту: тут и может замовити інтернет магазин під ключ , корпоративний сайт або мобільний додаток. Багато студій пропонують ще й просування сайту, SEO, техпідтримку та інші послуги, але головною залишається розробка.

Це не означає, що студія гірша за агентство, просто у них різні галузі компетенцій і спектр послуг. У веб-студію зазвичай звертаються з конкретними завданнями, вже визначившись зі стратегією просування.

Як вибрати студію веб-розробки

Зараз усі позиціонують себе серйозними експертами, тому рекламні обіцянки точно не мають бути критерієм вибору. Краще зверніть увагу на ці три фактори.

Портфоліо та кейси

Це не синоніми, як гадають деякі. Портфоліо розробника сайтів відображає рівень роботи окремих спеціалістів (у разі співробітників студії). Його краще оцінювати не з позиції “подобається/не подобається”, а в розрізі поставленого завдання. Якщо до прикладів робіт додається узгоджений ТЗ від замовника — це плюс. Ви зможете оцінити, наскільки готовий результат відповідає початковому запиту.

Якщо в прикладах робіт вказано замовника, це також плюс: ви можете поцікавитися в нього враженнями про співпрацю

Кейси — інша справа, вони показують, як було вирішено те чи інше завдання. Простими словами, портфоліо – це «ось що ми зробили», а кейс – «було > ми зробили > стало». Його завжди становлять за підсумками проекту, остаточним чи проміжним.

У кейсах важливий докладний і зрозумілий виклад зі скрін та інфографікою. У сфері веб-розробки цікаві кейси зустрічаються, коли підрядник вирішує незвичне завдання — наприклад, робить сайт за специфічним ТЗ, або вдосконалює старий сайт, наповнює його сучасними фішками, що продають.

Завдання та рішення – ось головні складові гарного кейсу

Гарантії

Тут усе складніше. Терміни та параметри гарантії на цифрові продукти не регламентуються законодавчо. Тому рекламна фраза “ми гарантуємо якість роботи” не означає абсолютно нічого. Значення має лише те, що прописано у договорі, у розділах «Предмет договору» та «Права та обов’язки сторін».

Часта помилка при співпраці з підрядниками, і не лише в digital-сфері — договір укладається для галочки, багато деталей співпраці обговорюються усно. Це стає проблемою у разі невиконання студією зобов’язань. Під час розгляду договору юристом виявляється, що добра частина обумовлених робіт не зафіксована документально, і пред’явити за них підряднику не вийде — а гроші за них сплачено.

Читайте також:  Як отримати кредит без поручителя

Ціни

Якщо ваша мета зробити не дешевше, а з оптимальним співвідношенням «ціна/якість», порівняйте прайс студії із середньою температурою по лікарні.

Якщо студія просить значно більше середньоринкової ціни, з’ясуйте, наскільки ця ціна обгрунтована. Наприклад, якщо студія робить кастомізовані сайти, які краще котируються пошуковими системами і загалом виглядають солідно, це виправданий фактор подорожчання. А якщо студія бере за сайт дорожче, просто тому, що її офіс знаходиться в Москві, це вже сумнівний фактор.

Уважно вивчіть, що входить у послугу. Одні студії роблять сайти під ключ і виставляють загальну ціну за готовий продукт, інші розбивають її на складові – дизайн окремо, контент окремо тощо. Нерідко збирати послугу «на шматочки» вигідніше.

Як знайти найкращого підрядника на веб-розробку

Чим краще ви розумієте специфіку послуги, яку плануєте замовити, тим простіше визначитися з виконавцем. Тому якщо ви раніше взагалі не стикалися з тією ж розробкою сайтів, витратите небагато часу та вивчіть хоча б основну матчальність — так менше шансів, що вам нав’яжуть непотрібні послуги.

Визначтеся з бюджетом

Позначте собі максимальну суму, яку ви готові витратити на послуги студії. Це позбавить раптових і болючих для обох сторін пауз у співпраці.

Опишіть завдання із зазначенням основних запитів

Тут дуже знадобиться знання матчасті. Не зайвим буде надіслати референси приклади того, що ви хочете бачити. Чим менше води і більше конкретики буде в описі завдання, тим менше часу ви витратите на обробку пропозицій.

Добре

Потрібно зробити інтернет-магазин на WordPress і прикрутити зручну CRM, бюджет – ХХХ тис. руб. Тематика – продаж риби та морепродуктів.

Не дуже

Продаємо риб, потрібен інтернет-магазин.

Вони нарешті купили риб!

Коли у вас буде зрозумілий та ємний опис завдання, відправте його вибраним студіям по e-mail або іншим каналам. Відповідь попросіть надіслати у форматі КП (комерційної пропозиції). Це допоможе об’єктивно та без поспіху порівняти кандидатів.

На дзвінок на даному етапі краще не погоджуватися, тому що багато підрядників намагаються під час спілкування продавити клієнта на замовлення послуги. Початкове спілкування в письмовому форматі заощадить вам час і емоційні ресурси. Ви матимете можливість уважно переглянути кожен відгук і прийняти виважене рішення.

Читайте також:  Упаковочные материалы - виды, сферы применения, как выбрать

Вивчіть відгуки

Зверніть увагу, як студія підійшла до складання комерційної пропозиції. Великим плюсом буде індивідуальний підхід, коли вже на цьому етапі вам пропонують якісь рішення під специфіку вашого бізнесу. Якщо ж студія надсилає шаблонне КП із зазначенням приблизних термінів та цін, у вас не дуже зацікавлені як у клієнті. А мотивація підрядника істотно впливає результат роботи. Ноунейм студія, яка бореться за кожного клієнта і прагне роздобути в портфоліо гарний кейс може зробити краще, ніж її конкурент із топа, що працює на потік.

Зв’яжіться з обраними кандидатами

Не соромтеся ставити незручні питання та уточнювати незрозумілі вам нюанси. Ви не повинні бути компетентними у процесах, за які платите гроші. Рішення приймайте тоді, коли у вас не залишиться питань за жодним параметром співробітництва: терміни, ціни, склад послуги, договір та ін.

Де шукати підрядника на веб-розробку

Якщо ви раніше не співпрацювали з веб-студіями, доведеться задіяти пошукові канали. Розкажемо про найпопулярніші.

Біржі та сайти фрілансу

Цей канал підійде, якщо у вас обмежений бюджет та прості вимоги. Але будьте обережні: дешево не означає добре. Великий ризик нарватися на недосвідченого чи некомпетентного фахівця. Та й взагалі така справа, як розробка сайтів, краще довіряти не фрілансерам, а перевіреним агенціям.

Сайти вакансій

Гарний надійний варіант, але він більш розрахований на тих, хто шукає штатних чи постійних співробітників. Створення сайту або мобільного додатка – проектна робота, тому краще все ж таки розглянути спеціалізовані канали пошуку підрядників. Однак якщо сайт та/або додаток регулярно покращуватимуться і доопрацьовуватимуться, то інхаус-команда може бути відмінним варіантом.

Соцмережі, Telegram-канали

Ось це вже гаряче: шукайте спільноти за ключовим словом «веб-розробка» або «програмування» або спільноти підприємців, домовляйтесь із власником та розміщуйте там своє завдання.

Такий спосіб працює і як сарафанне радіо: вам можуть не лише надіслати контакти фахівців, а й дати корисні поради. Але є мінус: на такі спільноти підписано десятки тисяч людей, і ви напевно отримаєте масу відгуків, і не всі будуть хорошими. Якщо після перегляду резюме залишаться кілька відповідних кандидатів, то вже добре. Із ними можна працювати далі.

Читайте також:  Завалієв Артем Анатолійович - схеми чорного нотаріуса, мільйонера від Приватбанку

Рейтинги агенцій

Якщо ви не хочете перебирати відгуки, працювати з фрілансерами та новачками, а націлені на роботу з досвідченим та перевіреним веб-агентством, перегляньте популярні digital-рейтинги.

Тендерні майданчики

Мабуть, найефективніший спосіб пошуку агенцій, який все частіше практикує бізнес. Якщо у вас великий бюджет, на тендер з великою ймовірністю відгукнуться великі агентства з ім’ям, досвідом та крутими кейсами.

Від яких підрядників краще триматися подалі

Якщо після вивчення інформації про компанію ви поставите галочку хоча б біля одного пункту зі списку нижче, краще пошукати ще:

  • Погані відгуки. Якщо студія велика і працює давно, про неї, напевно, будуть відгуки на порталах. Тут можна розраховувати на об’єктивність думок, оскільки портал публікує відгуки лише від компаній. Також введіть у пошукову систему назву студії у зв’язці зі словом «відгук» — пошукові алгоритми успішно сканують як сайти, так і соцмережі.
  • Робота без договору. Це незаконно, але деякі підрядники все одно воліють працювати на довірі. На пропозицію укласти договір у них буде безліч аргументів проти.
  • Нав’язування додаткових послуг. Запропонувати один раз, з поясненням переваг це ще не нав’язування. Але коли підрядник ігнорує вашу незацікавленість і гне свою лінію, це не тільки непрофесійно, а й некомфортно.
  • Відсутність портфоліо та кейсів. Якщо їх немає, студія створена буквально вчора або решта проектів були провальними. Ні те, ні інше не грає на користь підрядника.
  • Відсутність зацікавленості. Якщо підрядник не надсилає бриф на веб-розробку , не цікавиться деталями проекту, надсилає шаблонне КП, не висуває ідеї — чи намагатиметься він надалі?

Тепер ви знаєте, як знайти хорошу веб-студію. Успіхів у створенні сайту, який принесе вам прибуток і нових клієнтів!

Залишити відповідь