Голова Держпродспоживслужби Києва Рубан розповів, коли завершиться пандемія

0

Наразі в Україні охоплення тестуванням, рівень госпіталізацій, динаміка рівня госпіталізацій і завантаженість лікарняних ліжок у всіх регіонах відповідають нормі.

Олег Рубан Фото:

При цьому в Києві другий день поспіль коефіцієнт виявлення випадків інфікування відповідає “зеленому” рівню епідемічної небезпеки. Проте про закінчення пандемії говорити ще зарано. Про це розповів журналістам “у” лікар-епідеміолог, голова Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

“Якщо робити і правильно застосовувати допоміжні протиепідемічні законні заходи, то пандемія закінчиться через 2-3 роки. Тобто, ми можемо говорити і прогнозувати, що пандемія на земній кулі, з тими заходами, які проводяться сьогодні – а це є вакцинація, обмежувальні та карантинні заходи, завершиться навесні 2022 року. Це прогнозовано, але це можна говорити, спираючись на дані пандемічних збудників. Це SARS, MERS, які вирували у 2001, 2012 роках. Це і свинячий пандемічний грип, який у 2009 році з’явився на теренах країн світу та продовжує циркулювати, але не в такій епідеміологічній потенції та агресивності, яка була у 2009 році. Це природне явище, від якого ми нікуди не подінемося, і за ним необхідно стежити. Збудник мудріший, ніж людство”, – заявив Олег Рубан.

В Україні станом на 7 травня лише у двох областях перевищено показники поширення коронавірусної хвороби. Так, у Донецькій і Черкаській областях трохи вище норми коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Про це свідчать оновлені дані Міністерства охорони здоров’я.

Голова Держпродспоживслужби наголосив, що наразі завершується другий сезон пандемії. І третій сезон, який дасть уже сформувати колективний природний імунітет — це буде 2021-2022 роки.

Нагадаємо, в Україні за останню добу, 6 травня, виявили 8 404 нових випадків COVID-19: 19 453 пацієнти одужали, 379 людей померли. За весь час пандемії в Україні захворіли 2 105 428 людей, померли – 45 830.

Читайте також:  Зимова військова куртка Alaska Raptor MS Jacket BTI

 

Залишити відповідь